Veteran ipak bolji
75

Džumhur zaustavljen u prvom kolu Mastersa u Šangaju, eliminisao ga je Monfils

N. M.
Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur eliminisan je na startu Master turnira u kineskom Šangaju, pošto ga je u prvom kolu eliminisao iskusni 38-godišnji Francuz Gael Monfils.

Monfils je u duelu s Džumhurom opravdao ulogu apsolutnog favorita i slavio rezultatom 2:0 u setovima, u kojim je bilo 6:4 i 6:3. Duel dvojice tenisera trajao je sat i 25 minuta.

U prvom setu je pobjednika odlučio jedan oduzet servis Monfilsa, pošto je Džumhura servis izdao u petom gemu, kada je Francuz poveo sa 3:2, a potom i priveo set kraju.

Mogao je Džumhur uzvratiti breakom kada je Monfils servirao za set, pošto je imao četiri break lopte, ali niti jednu nije iskoristio i Monfils je slavio 6:4.

Na startu drugog seta Monfils je odmah oduzeo servis našem teniseru, koji je potom propustio nove break lopte kojima mu je mogao uzvratiti pa je Francuz poveo 2:0.

Ipak, potom Džumhur koristi jednu break loptu u šestom gemu i poravnava na 3:3, ali uslijedio je re-break Francuza, koji na kraju stiže do pobjede od 6:3.

U drugom kolu turnira Monfilsa čeka okršaj sa Sebastianom Baezom iz Argentine.