Izostala prava drama
67

Furiozni Alcaraz razbio Đokovića i osvojio Wimbledon

H. H.
Španski teniser Carlos Alcaraz (ATP:3) osvojio je Wimbledon drugu godinu zaredom nakon što je u finalu deklasirao Novaka Đokovića (ATP:2) rezultatom 3:0 u setovima (6:2, 6:2, 7:6).
U finalu koje je trajalo malo više od dva sata, viđena je nezapamćena dominacija mladog Španca. U prva dva seta Alcaraz je napravio dupli break i brzo došao do ogromne prednosti, dok je Đoković u trećem setu pružio daleko bolji otpor, spasivši i tri vezane meč lopte, ali nedovoljno za danas izvanrednog Alcaraza.

Bio je to njihov šesti zvanični međusobni meč, a sada je skor izjednačen i obojica tenisera imaju po tri pobjede.

Njih dvojica su se sastali i u finalu Wimbledona i prošle godine kada je Španac u spektakularnom meču pobijedio Srbijanca rezultatom 3:2, bilo je po setovima, 1:6, 7:6 (6), 6:1, 3:6, 6:4 te tako stigao do svoje, u to vrijeme, druge Grand Slam titule.

Alcaraz sada ima četri osvojena Grand Slama dok je Đoković najuspješniji u historiji tenisa sa 24 osvojena naslova.

Đoković je sedam puta osvajao Wimbledon i ponovo je propustio priliku izjednačiti rekord Rogera Federera koji je osvojio osam titula.

Finale Wimbledona iz seta u set:

Đoković - Alcaraz 2:6, 2:6, 6:7

3. set

Đoković - Alcaraz 6:7 (0:2): Alcaraz osvaja tiebreak sa 7:5 i svoju drugu titulu na Wimbledonu!

Đoković - Alcaraz 6:6 (0:2): Alcaraz je ovoga puta izdržao pritisak, gledat ćemo tiebreak u trećem setu.

Đoković - Alcaraz 6:5 (0:2): Potpuni preokret Đokovića, sada će Alcaraz servirati za ostanak u setu.

Đoković - Alcaraz 5:5 (0:2): Đoković je spasio tri vezane meč lopte i napravio break kojim je produžio set.

Đoković - Alcaraz 4:5 (0:2): Alcaraz pravi break i servirat će za meč.

Đoković - Alcaraz 4:4 (0:2): Alcaraz je vrlo brzo odgovorio i poravnao na 4:4.

Đoković - Alcaraz 4:3 (0:2): Đoković je ponovo odigrao sjajan servis gem i čini se da je potpuno u igri kada je u pitanju ovaj set.

Đoković - Alcaraz 3:3 (0:2): Alcaraz je poravnao na 3:3 u gemovima, ali Đoković je podigao nivo igre i sve je opasniji. U ovom gemu propustio je i prvu break loptu.

Đoković - Alcaraz 3:2 (0:2): Sjajan gem za Đokovića koji ga je osvoji s nulom.

Đoković - Alcaraz 2:2 (0:2): Alcaraz je glatko osvojio svoj servis gem.

Đoković - Alcaraz 2:1 (0:2): Đoković je spasio pet break lopti i poveo 2:1 u trećem setu.

Đoković - Alcaraz 1:1 (0:2): Đoković je prijetio, ali nedovoljno da napravi break.

Đoković - Alcaraz 1:0 (0:2): Đoković konačno set započinje osvojenim gemom nakon što je u prethodna dva seta gubio svoj servis.

Đoković - Alcaraz 0:0 (0:2): Počeo je treći set servisom Đokovića.

2. set

Đoković - Alcaraz 2:6 (0:2): Nakon sat i 15 minuta igre Carlos Alcaraz vodi sa 2:0 u setovima.

Đoković - Alcaraz 2:5 (0:1): Novi break Alcaraza, djeluje da ne postoji način kako Đoković da ovo preokrene u svoju korist protiv danas čudesnog Španca.

Đoković - Alcaraz 2:4 (0:1): Oba tenisera sada sigurno drže svoj servis i ulazi se u finiš seta.

Đoković - Alcaraz 2:3 (0:1): Sada je Đoković odigrao sjajan gem i lako ga osvojio.

Đoković - Alcaraz 1:3 (0:1): Fenomenalni Alcaraz bez mnogo problema osvaja još jedan gem.

Đoković - Alcaraz 1:2 (0:1): Đoković se izvukao i osvojio gem u kojem je Alcaraz ponovo prijetio.

Đoković - Alcaraz 0:2 (0:1): Alcaraz je uz malo poteškoća potvrdio break.

Đoković - Alcaraz 0:1 (0:1): Španac odmah pravi break i na startu drugog seta i vodi 1:0. Kakva furiozna igra mladog Alcaraza.

Đoković - Alcaraz 0:0 (0:1): Počeo je drugi set servisom Đokovića.

1. set

Đoković - Alcaraz 2:6 (0:1): Španski teniser je dominantno došao do gema i vodstva u setovima nakon samo 40 minuta igre.

Đoković - Alcaraz 2:5 (0:0): Đoković je bio siguran na svoj servis, ali sada će Alcaraz servirati za vodstvo u prvom setu.

Đoković - Alcaraz 1:5 (0:0): Đoković je imao break loptu, ali nije ju iskoristio i sada je Alcaraz na gem od osvajanja prvog seta.

Đoković - Alcaraz 1:4 (0:0): Novi break Španca, čini se da je ovaj set blizu kraja, a praktično je tek počeo.

Đoković - Alcaraz 1:3 (0:0): - Alcaraz je dobio gem "sa nulom" i sigurno čuva prednost.

Đoković - Alcaraz 1:2 (0:0): Đoković dolazi do prvog gema u finalu na svoj servis.

Đoković - Alcaraz 0:2 (0:0): Alcaraz je potvrdio break i vodi 2:0 u gemovima.

Đoković - Alcaraz 0:1 (0:0): Alcaraz je iskoristio petu break šansu u maratonskom gemu i poveo je na startu finala ranim breakom.

Đoković - Alcaraz (0:0): Počelo je veliko finale. Prvi servira Novak Đoković.

15:10 - Alcaraz je pobijedio Alexandera Zvereva u finalu Roland Garrosa pa bi osvajanjem Wimbledona nastavio fenomenalan niz na Grand Slamovima i poslao jasnu poruku ljubiteljima ovog sporta da je on novi teniski kralj.

15:05 - Đoković je sedam puta osvojio treći Grand Slam u sezoni i u nedjelju će imati priliku izjednačiti rekord Rogera Federera koji je osvojio osam titula na Wimbledonu.

15:00 - Teniseri su izašli na centralni teren uz ovacije publike.

Do finala Alcaraz je pobijedio Lajala, Vukića, Tiafoea, Humberta, Paula i Medvedeva te je izgubio pet setova u tih šest mečeva.

S druge strane Đoković je pobijedio Koprivu, Fearnleyja, Popyrina, Runea i Musettija dok mu je De Minaur predao meč, a u tih pet mečeva je izgubio svega dva seta.

14:55 - Alcaraz trenutno ima tri osvojena Grand Slama dok je Đoković najuspješniji u historiji tenisa sa 24 osvojena naslova.

14:50 - Bit će to njihov šesti zvanični međusobni meč, a dosad je uspješniji Đoković sa tri pobjede dok je Alcaraz slavio u dva navrata.

14:45 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos finala Wimbledona između Novaka Đokovića i Carlosa Alcaraza koji se igra u Londonu.