71

Furiozni Džumhur pregazio Jordanca za sat vremena i prošao u osminu finala

N. M.
Damir Džumhur (Foto: Klix.ba)
Bosanskohercegovački teniser Damir Džumhur plasirao se u osminu finala Challenger turnira u francuskom Brestu, gdje je u prvom kolu s lakoćom savladao Abedallah Shelbayh.

Dvadesetogodišnjak iz Jordana, koji na ATP listi zauzima 229. mjesto, bio je danas potpuno nemoćan protiv raspoloženog Džumhura. Bh. teniser je slavio rezultatom 2:0, a po setovima je bilo 6:1 i 6:1.

Džumhur je u prvom setu tri puta oduzeo servis rivalu iz Jordana i ekspresno stigao do vodstva, a i drugi set je donio briljantnu igru našeg tenisera.

Brzo je Džumhur oduzeo dva servisa Jordancu i poveo 4:0, ali onda je uspio Shelbayh da uzvrati jednim breakom i na trenutak se vrati u igru. Ipak, Džumhur je ostao priseban i zavrišio posao sa 6:1. Meč je trajao sat i pet minuta.

U osmini finala Džumhura čeka nešto teži izazov, pošto će mu protivnik biti Luca van Assche iz Francuske, teniser koji zauzima 117. mjesto na ATP listi.