Omjer 25-0 u 2022.
28

Hrvatska teniska senzacija osvojila prvi seniorski turnir, napredovala 360 mjesta

Petra Marčinko (Foto: Instagram)
Hrvatska teniska senzacija Petra Marčinko (16) osvojila je jučer prvi profesionalni turnir u karijeri.
Naime, Marčinko je slavila u finalu ITF turnira u Antaliji za prvi profesionalni turnir u karijeri i veliki skok na WTA listi.

Početkom prošle sedmice bila je tek na 928. mjestu, a nakon što se danas ažurirala lista došla je do 569. pozicije.

Marčinko je u finalu ITF turnira u Antaliji savladala Italijanku Elisabettu Cocciaretto rezultatom 2:1, po setovima 1:6, 6:4, 6:4.

Prethodno je u polufinalu pobijedila Kineskinju Yafan Wang s uvjerljivih 6:0, 6:0.

Šesnaestogodišnja Hrvatica je tako nastavila sjajan niz u 2022. godini i upisala je 25. uzastopnu pobjedu.

Prvakinja juniorskog Australian Opena se gotovo sigurno neće zaustaviti na ovome pa se ubrzo može očekivati novi veliki napredak.