Velika borba
21

Neočekivane muke za Alcaraza na startu Wimbledona, ipak je prošao dalje

N. M.
Carlos Alcaraz je neočekivano teško stigao do pobjede u prvom kolu Wimbledona, pošto je nakon dva i po sata borbe savladao Estonca Marka Lajala sa 3:0.

Lajal je pružio sjajan otpor favorizovanom Špancu, kojem je u uvodnom setu u jednom navratu čak i oduzeo i servis i poveo s 3:2, ali Alcaraz je brzo uzvratio te na kraju u tie-breaku stigao do 7:6.

U drugom setu Lajal ponovo pravi break, a Alcaraz uzvraća i preokretom stiže do 7:5, da bi pobjedu potvrdio sa sigurnih 6:2 u posljednjem trećem setu meča za konačnih 3:0.

Alcaraz, koji brani titulu šampiona na Wimbledonu, će u drugoj rundi igrati protiv pobjednika duela Vukić - Ofner.

Pobjedu je uz manje poteškoće izborio i Jannik Sinner, prvi teniser svijeta i ujedno prvi nosilac turnira, koji je izgubio set protiv Yannicka Hanfmanna, ali ga je savladao s 3:1.

Plasman u drugo kolo je ostvario i Hrvat Borna Ćorić pobjedom nad Brazilcem Meligeni Alvesom od 3:0, a Casper Ruud je istim rezultatom savladao Australca Alexa Bolta.

Najzanimljivije je bilo u duelu Jordana Thompsona i Pavela Kotova, gdje je Australac slavio sa 3:2 nakon četiri sata i 10 minuta borbe.