Pobijedila Zheng sa 2:1
21

Sabalenka rastužila publiku u Wuhanu i savladala ljubimicu domaćih u finalu Mastersa

E. B.
Arina Sabalenka
Bjeloruska teniserka Arina Sabalenka je osvojila Masters u Wuhanu pobjedom nad domaćom takmičarkom Qinwen Zheng rezultatom 2:1 u setovima.

Druga teniserka svijeta je sasvim zasluženo stigla do titule protiv sedmoplasirane teniserke na WTA listi.

Prvi set je Sabalenka dobila nakon 38 minuta igre. Napravila je break u šestom gemu i rutinski privela set kraju rezultatom 6:3.

Zheng je uzvratila u drugom setu kojeg je dobila sa 7:5, no u trećem setu nije imala snage za preokret.

Sabalenka je napravila dva rana breaka i povela sa 3:0, do kraja seta obje teniserke su napravile po dva breaka, te je Bjeloruskinja na kraju dobila meč rezultatom 6:3, 5:7, 6:3.

Ovo je Sabalenki bila 17. titula u karijeri i sedma iz Masters kategorije.