Roland Garros
43

Tok meča: Đoković - Nadal 1:3 (2:6, 6:4, 2:6, 6:7)

Rafael Nadal i Novak Đoković (Foto: EPA-EFE)
U terminu od 21 sat počeo je teniski klasik između srbijanskog igrača Novaka Đokovića i Španca Rafaela Nadala, a tekstualni prijenos ovog četvrtfinalnog duela Roland Garrosa koji je na kraju trajao 4 sata i 12 minuta mogli ste po gemovima pratiti na portalu Klix.ba.
Kraj meča! Nadal je slavio rezultatom 3:1 u setovima.

Rezultat po setovima:

Novak Đoković - Rafael Nadal 1:3 (2:6, 6:4, 2:6, 6:7)

Tok meča:

Četvrti set:

Nadal osvaja tie-break četvrtog seta i dolazi do pobjede protiv Đokovića! Erupcija oduševljenja publike u Parizu!

Nadal ima pet meč lopti!

Nadal trenutno vodi sa 5:2 u tie-breaku.

Đoković - Nadal 6:6 (1:2): Nadal bez izgubljenog poena osvaja 12. gem četvrtog seta. Igrat će se tie-break.

Đoković - Nadal 6:5 (1:2): Vodi Novak! Nadal će servirati za tie-break.

Đoković - Nadal 5:5 (1:2): Nastavlja se drama u četvrtom setu. Nadal vraća na 5:5.

Đoković - Nadal 5:4 (1:2): Nakon još jednog sjajnog gema prepunog preokreta i odličnih poteza, Nadal vraća break i smanjuje na 5:4.

Đoković - Nadal 5:3 (1:2): Nadalu je pripao osmi gem četvrtog seta, sada će Novak servirati za poravnanje u setovima.

Đoković - Nadal 5:2 (1:2): Novak osvaja novi gem na svoj servis i stiže na korak od osvajanja četvrtog seta.

Đoković - Nadal 4:2 (1:2): Osvaja Nadal sada drugi gem u četvrtom setu, neće se ni on tek-tako predati u ovom meču.

Đoković - Nadal 4:1 (1:2): Uz nešto manje probleme, Đoković nastava održavati prednost u četvrtom setu i sada vodi sa 4:1.

Đoković - Nadal 3:1 (1:2): Nadal osvaja prvi gem u četvrtom setu, Đokoviću je dopustio osvajanje samo jednog poena.

Đoković - Nadal 3:0 (1:2): Sjajna igra Đokovića u četvrtom setu, sada je bez izgubljenog poena osvojio treći gem i došao u vodstvo od 3:0.

Đoković - Nadal 2:0 (1:2): Break Đokovića u drugom gemu četvrtog seta, prvi reket svijeta ne odustaje u ovom meču!

Đoković - Nadal 1:0 (1:2): Novak dobro otvara četvrti set i za razliku od prošlih, sada je osvojio prvi gem na svoj servis.

Tok trećeg seta:

Đoković - Nadal 2:6 (1:2): Nadal osvaja treći set bez većih problema.

Đoković - Nadal 2:5 (1:1): Đoković osvaja drugi gem u trećem setu, ali teško da će se spasiti u ovoj situaciji.

Đoković - Nadal 1:5 (1:1): Lagano je Nadal potvrdio drugi break, Đoković pravi previše grešaka u svojoj igri i faktički poklanja poene španskom igraču.

Đoković - Nadal 1:4 (1:1): Novi break Nadala i sada se nalazi pred osvajanjem trećeg seta.

Đoković - Nadal 1:3 (1:1): Nadal uz mnogo poteškoća osvaja gem na svoj servis, a to je izazvalo erupciju oduševljenja na tribinama. Jasno je da više od 90 posto navijača u Parizu podržava španskog igrača.

Đoković - Nadal 1:2 (1:1): Novak osvaja prvi gem u trećem setu i to bez većih problema.

Đoković - Nadal 0:2 (1:1): Nadal je potvrdio break iz prvog gema i sada ima vodstvo od 2:0 u trećem setu.

Đoković - Nadal 0:1 (1:1): Break Nadala na početku trećeg seta!

Tok drugog seta:

Đoković - Nadal 6:4 (0:1): Novak Đoković osvaja drugi set i to nakon što se nevjerovatno vratio poslije zaostatka od dva breaka.

Đoković - Nadal 5:4 (0:1): Đoković bez većih problema osvaja gem na svoj servis i dolazi u vodstvo od 5:4.

Đoković - Nadal 4:4 (0:1): Nadal prekida Đokovićevu seriju i osvaja osmi gem te poravnava na 4:4. Sjajan meč u Parizu.

Đoković - Nadal 4:3 (0:1): Četvrti vezani gem osvaja Đoković, a proslavio ga je vrlo emotivno znajući koliko je ovo bitan trenutak meča. Čini se da ćemo ovaj teniski klasik pratiti do duboko u noć...

Đoković - Nadal 3:3 (0:1): Novak Đoković se vraća u drugi set! Nakon što je gubio 3:0 i izgubio dva breaka, sada je vratio oba i definitivno djeluje mnogo bolje na terenu od Nadala. Šesti gem drugog seta trajao je više od 18 minuta, što možda i najbolje govori koliko oba tenisera igraju dobro i kakav meč pratimo.

Đoković - Nadal 2:3 (0:1): Čini se da se Novak probudio. Sada je bez većih problema osvojio gem na svoj servis i smanjio na 3:2, no još uvijek mu nedostaje jedan break da drugi set vrati "na početak".
Đoković - Nadal 1:3 (0:1): Đoković pravi prvi break na meču i smanjuje vodstvo Nadala na 3:1 u drugom setu.

Đoković - Nadal 0:3 (0:1): Novi break Nadala! Novaku ništa ne polazi za rukom, a surovi španski teniser na svom omiljenom terenu to žestoko kažnjava.

Đoković - Nadal 0:2 (0:1): Nadal je lagano odbranio break i osvojio gem na svoj servis te došao do prednosti od 2:0 u setovima.

Đoković - Nadal 0:1 (0:1): Sjajni Nadal opet pravi break! Nakon što je u prvom gemu prvog seta nakon 11 minuta osvojio gem na Novakov servis, sada mu je trebalo 16 minuta da sjajno otvorio i drugi set. Veliki problemi za Đokovića koji večeras nije u svom ritmu, barem još uvijek...

Tok prvog seta:
Đoković - Nadal 2:6 (0:0): Nadal prilično lagano osvaja prvi set i dolazi u vodstvo od 1:0.

Đoković - Nadal 2:5 (0:0): Novak osvaja svoj drugi gem, no čini se da u prvom setu nema šta tražiti.

Đoković - Nadal 1:5 (0:0): Nadal bez izgubljenog poena dolazi na korak od osvajanja prvog seta.

Đoković - Nadal 1:4 (0:0): Nadal dolazi i do drugog breaka, čini se da će prvi set riješiti u svoju korist. Sada je pri rezultatu 40:30 iskoristio prvu break loptu i došao do velike prednosti u prvom setu.

Đoković - Nadal 1:3 (0:0): Nadal osvaja i treći gem i još uvijek brani prednost breaka s početka meča.

Đoković - Nadal 1:2 (0:0): Đoković osvaja svoj prvi gem u današnjem meču i to bez izgubljenog poena.

Đoković - Nadal 0:2 (0:0): Nadal uz izgubljena dva poena osvaja i drugi gem, čime je potvrdio break s početka meča.

Đoković - Nadal 0:1 (0:0): Nadal pravi break u prvom gemu koji je trajao 11 minuta.

21:03 - Meč upravo počinje. Publika u Parizu gromoglasnim aplauzom i uzvicima pozdravila je Nadala, dok je Đokoviću zviždala na predstavljanju.

21:00 - Meč je dodatno pomjeren i počet će u 21:05 sati. Prvi će servirati Đoković.

20:45 - Meč bi trebao početi u 21 sat, iako je prvobitno bilo najavljeno da će se igrati od 20:45 sati.

20:45 - Đoković je na putu do četvrtfinala pobijedio Nishioka, Molcana, Bedenea i Schwartzmana, dok je Nadal bio bolji od Thompsona, Mouteta, Van De Zandschulpa i Auger-Aliassimea.

Uvod u meč

20:40 - Ovo će biti 59. međusobni duel ova dva tenisera, a iako smo ih obično gledali u polufinalima i finalima, ovaj put će se sastati u četvrtfinalu Grand Slama.

Na omiljenom Nadalovom turniru Đoković će pokušati da ga izbaci i nastavi svoj pohod ka odbrani titule, a karte za ovaj duel su već odavno sve rasprodate.

Đoković vodi u međusobnim duelima 30:28, a posljednji okršaj spomenuta dva tenisera su imala baš na Roland Garrosu kada ga je Đoković prošle godine pobijedio rezultatom 3:1 u setovima.

Ovo će im biti 10. put da igraju u Parizu, a Đoković je ostvario samo dvije pobjede, iako je u nekoliko navrata bio jako blizu.

20:35- Poštovani čitatelji portala Klix.ba, dobro došli na tekstualni prijenos četvrtfinalnog duela na Roland Garrosu između Novaka Đokovića i Rafaela Nadala. Susret se igra na Court Philippe-Chatrier areni u Parizu s početkom u 20:50 sati.