Pripremna utakmica
178

Željezničar u drugom poluvremenu slomio otpor Tuzla Cityja na Grbavici

H. H.
Nogometaši Željezničara su u okviru pete pripremne utakmice na Grbavici savladali Tuzla City sa 2:0.

U prvom dijelu nismo vidjeli pogotke, iako su Plavi imali nekoliko dobrih situacija pred golom Tuzle i nekoliko dobrih prilika.

Plavi su poveli u 62. minuti. Boljević je ubacio, Krpićev udarac odbranio Fejzić, a odbijenu loptu u gol šalje Hiroš. Na 2:0 povisio je Boljević nekoliko minuta poslije, prethodno se Cvetanoski dobro izborio za loptu i asistirao.

Željezničar: Muftić – Galić, Cavnić, Karamarko, Šabić – Đorić, Karjašević – Hiroš, Vukoja, Boljević – Krpić. Još su igrali: Fočo, Al Jaber, Cvetanoski, Karić, Odinaka, Abdulahović, Laušević, Zubanović,

Željezničar će sutra odigrati prijateljsku utakmicu protiv NK Orahovica u Donjoj Orahovici, a povodom 50. rođendana ovog kluba. Susret počinje u 18:00 sati.

Novu sezonu Željezničar otvara u subotu kada će na Grbavici dočekati Široki Brijeg (21:00).