Cijene nafte porasle na dvomjesečni maksimum
Cijene nafte u Sjedinjenim Američkim Državama su u utorak naglo porasle, popevši se iznad 81 dolar po barelu prvi put u dva mjeseca.
Cijene nafte u Sjedinjenim Američkim Državama su u utorak naglo porasle, popevši se iznad 81 dolar po barelu prvi put u dva mjeseca.
Na svjetskim tržištima su u prvoj sedmici 2022. godine cijene nafte porasle više od 5 posto zbog nemira u Kazahstanu i poremećaja u proizvodnji u Libiji, pa su vijesti o širenju omikrona bile u drugom planu.
Cijene nafte porasle su u utorak, a ulagači su i dalje zabrinuti zbog brzog širenja varijante koronavirusa omikron na globalnom nivou i mogućnosti da zemlje razmotre dodatna ograničenja, što bi potencijalno smanjilo potražnju za gorivom.
Na svjetskim su tržištima cijene nafte prošle sedmice pale zbog brzog širenja omikron soja koronavirusa, jer sve više zemalja ponovo uvodi restriktivne mjere, što bi moglo oslabiti potražnju za naftom.
Cijene nafte na svjetskim tržištima pale su i prošle sedmice, šeste zaredom, jer se trgovci plaše da bi omikron soj koronavirusa mogao izazvati ponovno zatvaranje ekonomija, a time i pad potražnje za naftom.
Zbog pojave i širenja novog omikron soja koronavirusa te ograničenja koje vlade širom svijeta uvode, cijene nafte na svjetskom tržištu u velikom su padu. Ogroman pad zabilježen je i na finansijskim tržištima.
Cijene nafte na svjetskim tržištima pale su i prošle sedmice, drugu zaredom, pa su dodatno skliznule s najviših nivoa u više godina.
Cijene nafte na svjetskom tržištu danas su u padu usljed zabrinutosti da bi sve veći broj zaraženih sojem delta koronavirusa mogao uticati na potražnju za ovim energentom.
Na svjetskim su tržištima cijene nafte pale i prošle sedmice, što je druga zaredom, jer je Organizacija zemalja izvoznica nafte (OPEC) postigla dogovor o povećanju proizvodnje i jer se trgovci plaše usporavanja oporavka ekonomija od korona-krize.
Cijene nafte pale su u petak, krećući ka najvećem sedmičnom padu od maja, jer su očekivanja većih zaliha uplašila investitore, s tim da će OPEC vjerovatno povećati proizvodnju kako bi ispunio potencijalni rast potražnje jer će se sve više zemalja oporavljati od pandemije.