Otkriveni novi fosilni ostaci dinosaura na jugoistoku Engleske
Desetine dobro očuvanih otisaka dinosaura od prije 100 miliona godina otkriveno je nedavno u blizini Sussexa, piše BBC.
Desetine dobro očuvanih otisaka dinosaura od prije 100 miliona godina otkriveno je nedavno u blizini Sussexa, piše BBC.
Na škotskom ostrvu Skye pronađeni su tragovi ogromnih dinosaura stari 170 miliona godina, koji će moći da rasvijetle evoluciju reptila iz doba jure.
Tim paleontologa pronašao je fosile nove vrste dinosaura koji je živio u dolini između Australije i Antarktika prije oko 113 miliona godina.
U Kini je pronađeno savršeno očuvano gnijezdo sa 30 fosilizovanih jaja dinosaura starih 130 miliona godina.
Kosti letećeg predatora koji je živio prije 70 miliona godina i kojem je omiljena hrana bila mladunčad dinosaura otkrivene su u Mongoliji. Ova životinja, impresivne veličine, imala je raspon krila od 11 metara, prenose mediji.
Skoro potpuno očuvan skelet tiranosaurusa, star 76 miliona godina, koji je pronađen na jugozapadu SAD, prebačen je helikopterom u Prirodnjački muzej države Utah.
Skelet dinosaura otkriven u Argentini najveći je koji je ikada pronađen. Naučnici vjeruju da je bio težak više od Boeinga 737, što je više od 65 tona.
Da je asteroid koji je dinosaure obrisao s lica Zemlje udario nekoliko sekundi ranije ili kasnije, oni bi možda preživjeli.
Fosil nodosaura star 110 godina koji je otkriven u rudniku Millenium u Alberti, izložen je u muzeju u Kanadi. Dobro je očuvan i izgleda poput statue.
Duž sjeverozapadne obale Australije leži "autoput" dinosaura, a kako Indijski okean uništava stijene Kimberleyja, ukazuju se stotine prahistorijskih otisaka dinosaura. Revoluciju u istraživanju donose dronovi, koji iz zraka mapiraju njihove stope.