Nakon više od 200 godina posljednji divlji konji na svijetu vraćeni u divljine Kazahstana
Divlji konji vratili su se u zlatnu stepu Kazahstana po prvi put u najmanje 200 godina nakon desetljećima dugog programa ponovnog uvođenja.
Divlji konji vratili su se u zlatnu stepu Kazahstana po prvi put u najmanje 200 godina nakon desetljećima dugog programa ponovnog uvođenja.
Fotografija nastala na saobraćajnici u blizini Livna prikazuje bogatstvo Bosne i Hercegovine jedinstveno na području Evrope - divlje konje koji neometano šetaju lokalnim putevima.
Na visoravni Kruzi, u podnožju planine Cincar, nedaleko od Livna, nesputano živi više stotina divljih konja.
Predstavnici Fondacije "Second" jučer su tokom planinarenja primijetili povrijeđenog divljeg konja u blizini nekropole stećaka Poljice kod Velikog Jezera na Visočici.
Na Facebook stranici Livno-Bus podijeljen je snimak divljih konja u "noćnoj šetnji" na dionici puta u okolini Livna.
U livanjskim naseljima Zagoričani i Potočani koja se nalaze na dionici puta Livno - Tomislavgrad - Kupres, u petak su se dogodile dvije saobraćajne nezgode u kojima je uslijed udara motornih vozila u konje pričinjena veća materijalna šteta.
Gorski spasioci pomogli su i spasili život konju koji je dva dana bio zaglavljen u blatnoj lokvi iznad sela Zagoričani u općini Livno.
Mnogi su danas, ali i jučer mogli prisustvovati neobičnoj sceni na putu između Sarajeva i Vogošće gdje je nekoliko konja blokiralo saobraćajnicu.
Marin Mamuza je rođen 1992. u Livnu i pripada generaciji koja je u potrazi za obrazovanjem i novim prilikama u mladosti otišla u Zagreb. Livanjski kraj je poznat po pričama o odlasku mladih u potrazi za poslom u susjednu Hrvatsku, ali i dalje, prema Njemačkoj i Austriji. Marin je drugačiji.
Vozači koji se odluče da nedjelju provedu u vožnji trebali biti na oprezu na mnogim dionicama diljem BiH.