Mlađen Božović odustao od funkcije ministra za ljudska prava i izbjeglice BiH
Mlađen Božović, koji je bio kandidat za ministra za ljudska prava i izbjeglice BiH, odustao je od te funkcije nakon što se mjesecima nje dogodilo imenovanje.
Mlađen Božović, koji je bio kandidat za ministra za ljudska prava i izbjeglice BiH, odustao je od te funkcije nakon što se mjesecima nje dogodilo imenovanje.
Tri uposlenika Ministarstva za ljudska prava i izbjeglice BiH pozitivna su na koronavirus i svi su na bolničkom liječenju, potvrdila je za Fenu Sanja Škuletić-Malagić, savjetnica u Kabinetu zamjenika ministra.
Vršilac dužnosti predsjednika Demokratskog narodnog saveza (DNS) Nenad Nešić izjavio je za Klix.ba da bi bila veoma loša poruka da neko nekome određuje ko može biti ministar, a ko ne. Ova poruka stiže nakon najave SDA da će ozbiljno razmatrati imenovanje Mlađena Božovića za ministra za ljudska prava i izbjeglice.
Mladi 30-godišnji teorijski fizičar dr. Admir Greljo, rodom iz Gacka, koji već duže vrijeme boravi u Švicarskoj gdje je angažovan kao istraživač u Evropskoj organizaciji za nuklearna istraživanja (CERN), održao je seriju predavanja o naučno-istraživačkom radu u ovoj prestižnoj organizaciji studentima Prirodno-matematičkog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Mlađen Božović, zvanični kandidat za ministra za ljudska prava i izbjeglice BiH, u razgovoru za Klix.ba je poručio da su sve optužbe protiv njega, za kriminal i mobing, odbačene. On je prokomentarisao i svu prašinu koja se podigla u DNS-u u vezi s njegovom kandidaturom.
Ministarstvo za ljudska prava i izbjeglice BiH pozvalo je sve pripadnike iseljeništva BiH da popune upitnik o turizmu u našoj zemlji i tako doprinesu pripremanju važnih dokumenata u BiH.
Ministarstvo za ljudska prava i izbjeglice BiH zajedno s Vijećem za osobe s invaliditetom BiH svake godine obilježava Međunarodni dan osoba s invaliditetom. Ovog puta tema konferencije bila je "Primjeri dobre prakse saradnje organizacija osoba s invaliditetom i lokalnih zajednica u BiH".
Iseljeništvo iz BiH ima ogroman ljudski, ekonomski i socijalni kapital koji je spreman pomoći razvoju BiH. S obzirom na rastući trend odlaska stručnjaka iz Bosne i Hercegovine, ukoliko bude sistemski uređen, prenos znanja može značajno doprinijeti razvoju Bosne i Hercegovine i ublažiti posljedice "odliva pameti".
U organizaciji Centralne izborne komisije Bosne i Hercegovine i uz podršku Međunarodne fondacije za izborne sisteme (IFES) danas je u Sarajevu održana stručna radionica "Centralni birački spisak- Iskustva i preporuke za unapređenje".
U odnosu na 2017. godinu zabilježen je porast broja stranaca pod posebnom (supsidijarnom) zaštitom. Prema posljednjim podacima iz jula 2019. godine u BiH boravi 38 osoba koje imaju status stranaca sa supsidijarnom zaštitom.