Propada nacistički koncentracioni kamp u Terezinu
Nacistički koncentracioni kamp u češkom Terezinu polako nestaje u ruševinama.
Nacistički koncentracioni kamp u češkom Terezinu polako nestaje u ruševinama.
Jevrej iz Austrije Erich Schwam, ostavio je u testamentu svoje bogatstvo francuskom selu Le Chambon-sur-Lignon kao znak zahvalnosti što su spasili njegovu porodicu od nacista u Drugom svjetskom ratu.
Bivši čuvar nacističkog koncentracionog logora Stutthof, identificiran kao Bruno Dey, osuđen je na uslovnu kaznu zatvora zbog pomaganja u ubistvu 5.232 ljudi od 1944. do 1945. godine.
Jedan od posljednjih Belgijanaca koji su preživjelu holokaust umro je od koronavirusa u 94. godini.
Olimpijske igre 1944. godine otkazane su zbog Drugog svjetskog rata, ali je najvažnija sportska svečanost neslužbeno održana u nacističkom ratnom logoru.
Efraim Zuroff, direktor Centra Simona Wiesenthala u Jeuzalemu i uporni lovac na naciste, smatra da je razotkrivanje nacista pred očima javnosti strožija kazna od zatvora.
Holandska legenda Milana Marco van Basten našao se u problemu u svojoj zemlji zbog nacističkog pozdrava tokom prijenosa uživo.
Grad u istočnoj Njemačkoj proglasio je "nacističko vanredno stanje", navodeći da ima ozbiljan problem s krajnjom desnicom.
Slika koju su nacisti oduzeli od jevrejske porodice u Njemačkoj 1933. godine pronađena je u muzeju u New Yorku, javlja BBC.
Devedesettrogodišnji muškarac će se danas pojaviti na sudu u Njemačkoj radi učestvovanja u masovnim ubistvima u nacističkom logoru smrti tokom Drugog svjetskog rata.