Zadivljujuća panorama Konjica, Neretve i Boračkog jezera iz 360 perspektive
Osim Bosne, koja je već nekoliko dana prekrivena snijegom, i veći dio Hercegovine također se nalazi pod bijelim pokrivačem.
Osim Bosne, koja je već nekoliko dana prekrivena snijegom, i veći dio Hercegovine također se nalazi pod bijelim pokrivačem.
Tijelo starije ženske osobe izvučeno je iz rijeke Neretve u petak poslijepodne na području Počitelja, saopćeno je iz Operativnog centra Civilne zaštite HNK.
Ministarstvo unutarnjih poslova Hercegovačko-neretvanske županije izvijestilo je kako je Mirza Avdić (1977.) iz Zenice osoba čije je beživotno tijelo pronađeno u srijedu poslijepodne u rijeci Neretvi, u blizini Glavatičeva.
Ronilački klub Neretva i ove godine, kao i prethodnih organizirao je tradicionalnu ekološku akciju "Bola' nemamo ih stotinu" čišćenja korita i obala rijeka Neretve i Radobolje, Starog mosta, kula i starog dijela grada.
Mnogobrojne delegacije iz Bosne i Hercegovine i zemalja regiona položile su danas vijence na Spomen obilježju Muzeja "Bitke za ranjenike na Neretvi" u Jablanici, a skupu se obratio i ministar za boračka pitanja Kantona Sarajevo Muharem Fišo.
Britanski časopis The Guardian objavio je top 10 zemalja svijeta koje preporučuje svima onima koji žele doživjeti avanturistički turizam. Bosna i Hercegovina je uvrštena na ovu listu kao 10. zemlja, a svim ljubiteljima adrenalina preporučuje rafting na našim prelijepim rijekama.
Nivo rijeka u Hercegovini doveo je aktiviranja redovnih mjera odbrane od poplava. Značajno je visok i nivo Neretve u Mostaru, a građani se žale i na zamućenost vode za piće.
Kao i svakog 9. novembra od ratne 1993. godine, Mostar je malo poslije deset sati stao i prisjetio se najtužnijeg dana u svojoj historiji. Prema ustaljenom protokolu, uz djecu mostarskih osnovnih škola cvijećem i skokom bez aplauza obilježena je 24. godišnjica rušenja Starog mosta.
Problem porasta nivoa slanosti rijeke Neretve u njenom donjem toku glavna je tema u Hercegovini posljednjih dana. Poljoprivrednici već sabiraju štete, a nadležne institucije ukazuju da problem ima svoju historiju te da nema trenda povećanja saliniteta. Mišljenje struke pak potvrđuje sumnje poljoprivrednika da su brojni hidroenergetski projekti u Hercegovini značajan uzrok promjene strukture vode te da bi posljedice u narednom periodu mogle biti još pogubnije.
Aktuelna je tema o dopiranju morske vode do čapljinske doline, čak do Počitelja. Zbijaju se šale da Čapljina postaje drugi bh. grad na moru, a zabrinuti poljoprivrednici već navode prouzročene štete te traže reakciju države. Nadležne institucije kažu kako je ovo dugogodišnji problem, karakterističan za ušća rijeka u more.