Prosječna plata u Elektroprivredi BiH je 1.817 KM
Troškovi plata i ostalih primanja u Elektroprivredi BiH u prošloj godini iznosili su 174.240.997 KM. Veći dio novca odnosi se na plate i naknade plata zaposlenima - 149.547.003 KM.
Troškovi plata i ostalih primanja u Elektroprivredi BiH u prošloj godini iznosili su 174.240.997 KM. Veći dio novca odnosi se na plate i naknade plata zaposlenima - 149.547.003 KM.
Velika Britanija će izdati do 10.500 privremenih dozvola za rad vozačima kamiona i radnicima u poljoprivredi kako bi se ublažila hronični nedostatak radne snage, objavila je vlada u subotu, što je u zaokretu u imigracionoj politici nakon Brexita.
Aner Žuljević, zastupnik SDP-a podsjeća da se od 2018. godine u Parlamentu FBiH "kiseli" zakon o minimalnoj plati koji je predložio SDP, ostavljajući radnike na minimalcu od 406 KM. Konstatira da radnik u Hrvatskoj vrijedi dva puta više od radnika u FBiH.
Admir Suljić otišao je iz BiH u Hrvatsku 2000. godine u posuđenim tenisicima i sa svega nekoliko desetaka maraka. U početku je spavao pod mostom, a zahvaljujući poslovnom uspjehu danas ima nekoliko tvrtki sa 60-ak zaposlenih.
Vakcinacija radnika u prostorijama kompanija na području Kantona Sarajevo je počela danas, a među prvima su bili radnici Željeznica Federacije, Konzuma i Euroasfalta.
Visoke temperature zraka nepodnošljive su za radnike koji poslove obavljaju na otvorenom. Shodno prizorima s gradilišta, poslodavci ne mare za zaposlenike koji dužim boravkom na vrelom betonu sebe mogu dovesti u životno ugrožavajuće stanje.
Bivši i trenutni radnici firme "Zrak" su došli danas pred Vladu Federacije BiH, gdje protestuju zbog neispunjavanja obaveza uprave prema njima.
Radnici fabrike namjenske industrije "Zrak" započeli su danas štrajk nezadovoljni uslovima i, kako navode, kriminalom u preduzeću. Direktor Ismo Hebibović na sve njihove navode ima isti odgovor - "nije tačno", a dok se utvrđuje ko govori istinu, ovaj jugoslavenski gigant propada.
Japanska vlada predstavila je svoje godišnje smjernice ekonomske politike, koje uključuju nove preporuke da kompanije dozvole svojim radnicama da rade četiri dana u sedmici umjesto tipičnih pet.
Iz Međunarodne organizacije za rad Ujedinjenih nacija (ILO) su saopćili da je tokom pandemije koronavirusa 100 miliona radnika gurnuto u siromaštvo.