U Skupštini Crne Gore u toku rasprava o Rezoluciji o genocidu u Srebrenici
U Skupštini Crne Gore u toku je rasprava o Rezoluciji o genocidu u Srebrenici, koju je podnijela Bošnjačka stranka. Sjednica je na trenutke veoma burna.
U Skupštini Crne Gore u toku je rasprava o Rezoluciji o genocidu u Srebrenici, koju je podnijela Bošnjačka stranka. Sjednica je na trenutke veoma burna.
U posjeti Bosni i Hercegovini nalazi se premijer Crne Gore Zdravko Krivokapić u trenutku dok se unutar njegove zemlje vode diskusije o pitanju odnosa vlasti prema srebreničkom genocidu.
Skupština Crne Gore danas je trebala odlučivati o Prijedlogu rezolucije o genocidu u Srebrenici, kojom se najoštrije osuđuje i zabranjuje javno negiranje genocida u Srebrenici, međutim, sjednica će biti nastavljena u ponedeljak.
Na današnjoj sjednici Skupštine Crne Gore pojedini zastupnici nose Srebrenički cvijet, a na tome im se zahvalilo Udruženje Majke Srebrenice.
Skupština Crne Gore odbila je većinskim brojem glasova na dnevni red jučerašnje sjednice uvrstiti Prijedlog rezolucije o genocidu u Srebrenici, koji je predložila opoziciona Bošnjačka stranka Crne Gore.
Klub poslanika Bošnjačke stranke (BS) podnio je Skupštini Crne Gore inicijativu za usvajanje rezolucije o priznavanju genocida u Srebrenici.
Ispred Ambasade Crne Gore u Beogradu održava se protest povodom usvajanja Zakona o slobodi vjeroispovijesti u Crnoj Gori, kojim se, navodno, otimaju srpske crkve i crkvena zemlja u toj državi.
Demokratska partija socijalista Mile Đukanovića najoštrije je osudila, kako su kazali, nasilničko i huligansko ponašanje poslanika Demokratskog fronta koji su sinoć u Parlamentu izazvali, kako navode, vandalski incident nezapamćen u crnogorskoj istoriji.
Poslanici Demokratskog fronta Andrija Mandić, Milan Knežević i Milun Zogović zadržani u u pritvoru u Centru bezbjednosti Podgorica zbog incidenata u Skupštini, koji su nastali prije usvajanja Zakona o slobodi vjeroispovijesti.
U Skupštini Crne Gore poslije ponoći je glasovima vladajuće većine i SDP-a usvojen Zakon o slobodi vjeroispovijesti. Za prijedlog tog zakona glasalo je 45 poslanika, dok suzdržanih i onih koji su protiv nije bilo.