On je istakao kako je Operativni centar u funkciji 24 sata te kako redovno proslijeđuje sve informacije do kojih se dođe.
"Stanje jeste teško u velikom dijelu BiH. U brojnim lokalnim zajednicama su evidentirani problemi i nove poplave, a pogođene su i neke cijele regije u bosanskohercegovačkom entitetu RS i kantonima u Federaciji BiH. Lokalne i entitetske vlasti za sada se uspješno bore sa poplavama i vjerovatno ako se stanje pogorša, što se nadamo da se neće desiti, i kada iscrpe sve svoje snage obratit će se za pomoć", istakao je Agić.
Pomoćnik ministra za zaštitu i spašavanje u Ministarstvu sigurnosti Bosne i Hercegovine naglasio je kako je najvažnije da za sada u Bosni i Hercegovini nije evidentirana niti jedna ljudska žrtva zbog najnovijih poplava.
"Materijalna šteta je zasigurno velika. Prava slika stanja znat će se dok se voda povuče u svoja korita, odnosno dok se saniraju poplavna područja i izvrši procjena", naglasio je Agić.
Teško stanje u Federaciji BiH je na cijelom području Tuzlanskog kantona, a posebno u općinama Gračanica i Lukavac, kao i u Zeničko-dobojskom kantonu i to u općinama Zavidovići i Žepče gdje su oko Topčić Polja koje je stradalo i u majskim poplavama u prekidu brojne saobraćajnice, a neka naselja su potpuno i odsječena od susjednih naselja.
U Gradu Banja Luka, ali i više opština Čelinac, Petrovo i Kozarska Dubica u bosnaskohercegovačkom entitetu RS proglašeno je vanredna situacija.
Teško stanje je i u Brčkom gdje se pod vodom nalaze brojna naselja.