Bačić: Mnogo je policije, ali porodice će doći, preuzet ćemo ruže ako nam i to ne zabrane
Ističe da u zakonu stoji kako je šetnja dozvoljena i po saobraćajnicama ukoliko one nemaju karakter magistrale, te da je načelnik policije u Prijedoru obećao kako s tim neće biti problema i da je jedino potrebno da pošalju zahtjev. Međutim, problem je očigledno iskrsao.
"Rekli su nam da smo na vrijeme predali sve, a jučer smo dobili rješenje kako se ne bi mogli ni žaliti, ali danas nećemo moći ispoštovati ono što smo planirali. Mnogo je policajaca, pokušat ćemo, doći će roditelji, preuzeti ruže, ako nam i to ne zabrane", rekao je Bačić.
Govorio je i o spomeniku ubijenoj djeci Prijedora u periodu 1992-1995, a s kojim su se na posljednjoj sjednici Skupštine poigrale politike dogovarajući ideju gradnje zajedničkog spomenika u kojem bi se u desetinama hiljada imena iz Prvog i drugog svjetskog rata lako "utopila" imena nesrpske djece koja su pobijena u posljednjem ratu.
"Spomenik je trebao biti već izgrađen, ali ja to gledam na drugi način. Bilo je razgovora da bude spomenik djeci ubijenoj Drugog svjetskog rata, što mi roditelji nismo imali ništa protiv, ali da mora biti spomenik do spomenika. Stavio sam primjedbu ko će biti iza tog spiska", rekao je Bačić.
Ističe kako roditelji nisu saglasni da spomenik bude građen onako kako to predlaže predsjednik SNSD-a u Prijedoru Saša Bursać. Inače, ranije nam je predsjednik Skupštine Prijedora Mirsad Duratović tvrdio kako imaju pismeno odobrenje od Bačića kao predstavnika roditelja za ovu sramotnu ideju.
"Predsjednik SNSD-a u Prijedoru koji je bio veliki zagovornik spomenika, postavio je dva uslova: da ne bude nikakvih znakova za djecu Prvog i Drugog svjetskog rata i da se napravi spomenik s imenima i prezimenima sve djece 92-95. Mi to ne podržavamo jer iza te inicijative niko neće stati jer nam treba 15 godina da napravimo spiskove. To je samo oduzimanje vremena, razvlačenje i mi taj spomenik nećemo, takve inicijative nećemo podržati", rekao je Bačić.