U zaštitnim odijelima i maskama, koji predstavljaju svojevrsnu parodiju na uniforme protiv radijacije, studenti Tehnološkog fakulteta Univerziteta u Banjoj Luci su prolaznicima predstavili hamburger koji je kupljen 17. novembra 2012. godine, u noći kada je otvoren resotran McDonald'sa u Banjoj Luci.
"Iste večeri smo kupili burek i ćevape i posmatrali smo biohemijske promjene koje se dešavaju na hrani. I dok su burek i ćevapi nakon sedam dana počeli da se raspadaju i da smrde, hamburgeru se to ni do danas nije dogodilo. On je i danas 'živ', kao što može da se vidi. Ostali smo zapanjeni kada smo vidjeli da se proces razgradnje, primjetan na bureku i ćevapima, a koji se mnanifestuje kroz pojavu plijesni i buđi, uopšte ne pojavljuje na hamburgeru", rekla je Dušla Kudra.
Ona je dodala da kupljeni hamburger tokom dvije godine uopšte nije počeo da smrdi i da je to odličan pokazatelj da sastojci koji se u njemu nalaze ne mogu biti prirodnog porijekla.
"Zahvalni smo građanima Banje Luke što su se oduprli ovoj globalnoj korporaciji i što su, uprkos svemu, ostali privrženi tradicionalnim jelima. Isto smo uradili i kada je McDonald's otvaran, jer su mnogi pomislili da je dobro što u Banju Luku dolazi nešto veliko i poznato, a mi smo htjeli da pokažemo i drugu stranu te medalje", dodala je Kudra.