Ministar Mektić sve češće koristi psovke u obračunu sa neistomišljenicima na Twitteru
U veoma kratkom periodu, Mektića je na Twitteru zapratilo više od 4.800 osoba. Njegov nekonvencijelan način ophođenja u javnosti, bez dlake na jeziku, privukao je brojne followere na njegovom Twitter nalogu.
Prve mete, koje su ostale do danas na njegovoj "crnoj listi" su Milorad Dodik i drugi zvaničnici SNSD-a. Poznat kao žestoki kritičar Dodika i njegove politike, Mektić se, bez pardona počeo obrušavati i na predsjednika Srbije Aleksandra Vučića, koji se sa Dodikom u posljednje vrijeme sastaje praktično na sedmičnom nivou.
Evo još malo da ućeram dušmanima. pic.twitter.com/zv1kg3CAr0
— Dragan Mektić (@DraganMektic) September 28, 2019
U posljednje vrijeme mu je omiljena meta Nenad Stevandić predsjednik Ujedinjene Srpske koji je Mektića tužio za klevetu. Njih dvojica su se prekjučer suočili u Osnovnom sudu u Banjoj Luci.
No, Mektićev način ophođenja sa javnosti na Twitteru postao je i sve vulgarniji, a to je posebno vidljivo u posljednjim danima.
Tako je 27. septembra za Dodika nakon najave da će povećati plate napisao "opet jebe narod u zdrav mozak". Riječ "jebiga" koristio je tog dana u više navrata u obračunu s pojedinim korisnicima Twittera.
Koji si krkan na prave univerzitetske diplome ide vodeni žig.Pokrij se po glavi i ćuti klempo. https://t.co/ERGVSnLEwH
— Dragan Mektić (@DraganMektic) September 28, 2019
Istog dana objavio je svoju diplomu koja se u javnosti dovodila u pitanje s porukom "Evo još malo da ućeram dušmanima". Potom je, provocirajući dalje na ovu temu, napisao "Ajmo dušmani raspoložen sam da vas zajebavam".
S uvredama na račun pojedinih korisnika Twittera nije stao pa je jučer objavio "Koji si krkan na prave univerzitetske diplome ide vodeni žig. Pokrij se po glavi i ćuti klempo". Jučer je Dodiku odbrusio i ovu poruku: "Ti ko onaj kad mu krešu ženu...zadnji saznaš".
U pojedinim državama Evropske unije ovakav način javnog ophođenja izabranog zvaničnika kakav je Mektić, koji je osim što je ministar sigurnosti, još i državni parlamentarac, doveo bi do snažnog pritiska javnosti koji bi za posljedicu imao njegovu ostavku. U BiH, međutim, takve javnosti nema.