Iz banjalučke bolnice tvrde sa će, ukoliko bude utvrđena odgovornost, postupiti u skladu s važećim propisima. Navode i da se liječenje i tok bolesti pacijenta ne može dovesti u vezu s incidentom, odnosno pojavom tragova ulja u sistemu za proizvodnju i distribuciju komprimovanog zraka.
"Univerzitetski klinički centar će, kao i do sada, nastaviti liječenje ovog pacijenta u skladu s pravilima medicinske struke i profesionalne odgovornost", stoji u saopćenju Univerzitetsko kliničkog centra RS.
Iz Univerzitetskog kliničkog centra ističu da nemaju saglasnost majke pacijenta da javno iznose detalje o njegovom zdravstvenom stanju, što bi, tvrde, bolje razjasnilo ovu situaciju.
Aleksandra Vesić, majka bebe koja je bila na Odjeljenju intenzivne njege Klinike za dječije bolesti, progovorima je u izjavi pojedinim medijima u RS o lošim uvjetima na pojedinim odjelima banjalučke bolnice gdje bila smještena tokom održavanja trudnoće, a zatim i njena beba, koja je u 27. danu života poslata na liječenje u Beograd.
Ispričala je i da je jedna doktorica tražila novac da se dijete otpusti i prebaci u Beograd te da će zbog toga podnijeti tužbu.
Vasić je rekla da je dijete, tek nakon kvara na respiratorima u banjalučkoj bolnici, upućeno u Beograd i to, kako je navela, u katastrofalnom stanju, gdje, kako je rekla, tek u Institutu za majku i dijete vraćeno u život.
Tvrdi da su joj prijetili pojedinci iz Univerzitetsko kliničkog centra RS, ali da neće odustati od tužbe.