Predizborna kampanja i na Wikipediji, redovno se ažuriraju članci o Izetbegoviću, Čoviću, Radončiću...
Ipak, ono što treba istaći jeste da članke na wikipediji može uređivati bilo ko, čak i ako nije registrirani korisnik te platforme. Iako postoji i na bosanskom jeziku, engleska verzija Wikipedije se uzima kao relevantan sadržaj koji moderiraju administratori.
Upravo na Wikipediji na engleskom jeziku zabilježene su zanimljive izmjene sadržaja kada je riječ o određenim političarima iz BiH. Tako se posljednje izmjene sadržaja kada se pretražuju informacije o Bakiru Izetbegoviću odnose na njegov privatni život. U septembru su dodati podaci o Jasmini Izetbegović, kćerki Bakira Izetbegovića, o tome da je u vezi s bosanskim Srbinom koji se zove Gligorije te da je dijete rodila u Amsterdamu. Simptomatično da se ovakav sadržaj plasira na Wikipediji u predizbornoj kampanji.
Također, za Bakira Izetbegovića nedavno je dodana rečenica da se "tokom rata u BiH krio u trezoru Centranle banke BiH", što je također simptomatično s obzirom na čestu upotrebu te rečenice među Izetbegovićevim političkim protivnicima.
Engleska verzija Wikipedije je više "naklonjena" Fahrudinu Radončiću koji je opisan kao medijski magnat, političar prozapadne orijentacije. Njegova stranka je predstavljena kao druga najjača stranka u FBiH, a hapšenje i proces koji je vođen protiv njega opisuju se kao "politički motiviran proces" te je dodato da je čak 75.000 ljudi potpisalo peticiju za njegovo oslobađanje iz pritvora.
Informacije i o Draganu Čoviću često su dopunjavane od početka ove godine, a naročito od početka septembra. Gotovo identična situacija se primjećuje kada se pretražuju informacije o Miloradu Dodiku.
Koliko su podaci koji se nalaze na Wikipediji važan izvor informisanja ilustruje slučaj iz Hrvatske, kada je prije nekoliko mjeseci Wikipedija na hrvatskom jeziku postala glavni izvoz revizionizma, kojom su upravljali desničari, zagovornici NDH koji su širili informacije o toj ideji.
Zbog slobode koju pruža Wikipedija da se članci slobodno mogu ažurirati, autori to zloupotrebljavaju te ističu brojne neprovjerene, netačne, zlonamjerne i razne druge tekstove koji nisu potkrijepljeni izvorima.
Svaka stranica na Wikipediji ima opciju pregleda historije izmjena sadržaja, a do toga može doći svaki registrirani i neregistrirani korisnik i to klikom na opciju "vidi povijest". U prozoru koji se otvori može se pratiti kada je određeni članak izmijenjen, koja rečenica je dodata, ima li izvor i da li je to uradio neko ko ima registriran račun na Wikipediji, ili neko bez registracije.