"Jasni su išareti odakle pušu vjetrovi. Samo su se prekontali. Svi ko jedan za simbol države. Nikada nećete ugasiti simbol države. BHRT jedan za sve", napisao je.
On je, kao i drugi uposlenici BHRT-a, i ranije upozoravao da politika uništava BHRT i dovodi u pitanje egzistenciju časnih i poštenih radnika.
Neda Tadić iz Samostalnog sindikata radnika u BHRT-u kaže da su uposlenici ove kuće opravdano zabrinuti za svoju egzistenciju, jer su već u situaciji da nisu dobili jednu platu, a za pet šest dana će zaraditi i drugu.
"Ovoj firmi prijeti i isključivanje struje, interneta, gasa, svega ostalog. Račun je blokiran. Neizvjesno je kada će radnici dobiti plaće, a nekima od njih je blokiran i osobni račun jer nisu bili u mogućnosti da izmire svoje obaveze", rekla je.
Poslovodni odbor BHRT se obratio javnosti povodom nemogućnosti funkcionisanja jer su im računi blokirani već tri sedmice. U BHRT-u je zaposleno 870 radnika te je egzistencija svih radnika ugrožena.
Glavni razlog blokade je nemogućnost BHRT-a da dobije garantirani prihod od RTV takse. Također, Radio-televizija Republike Srpske koja prikuplja taksu u RS-u i teritoriji Brčko distrikta od 2017. godine ne uplaćuje BHRT-u pripadajućih 50% naplaćenih sredstava. Prema tvrdnjama iz BHRT-a, taj dug sada iznosi preko 63 miliona KM.
Član Predsjedništva BiH Milorad Dodik mišljenja je da se BHRT treba ugasiti jer, prema njegovim riječima, "drži se na silu i ne može dati rezultate".
Lider HDZ-a Dragan Čović ipak smatra da se urušavanjem Radio-televizije Bosne i Hercegovine ruši i Bosna i Hercegovina.
"To je trebala biti ključna poruka svima onima koji imaju alat u rukama, koji igraju dvostruke igre", naveo je.
Državni parlamentarac Adil Osmanović (SDA) rekao je da je BHRT javni servis i oko toga treba otvoriti raspravu u Parlamentarnoj skupštini BiH.
"Određena nezadovoljstva ako postoje da se iznaći rješenje, ali bojim se da je ovo organozovana aktivnost od nekih političkih faktora koji žele i u dobroj mjeri su uspjeli da dovedu u nezavidnu situaciju RTVBiH."