Kako je saopćio tužitelj Sead Kreštalica, prisustvo pozvanih svjedoka nije bilo moguće osigurati, jer se svjedok Nedim Uzunović, aktuelni predsjednik Uprave Bosnalijeka, nalazi na odmoru izvan zemlje, a svjedokinja Mirsada Idrizović, koja je u penziji, nije se odazivala na telefonske pozive.
Isti ovi svjedoci optužbe bit će, kako je rečeno, pozvani na naredno ročište.
Predsjedavajuća Sudskog vijeća, sutkinja Indira Jahić, upozorila je stranke u postupku da je neophodno intenzivirati rad na ovom predmetu, uz opasku da se suđenje ovakvom dinamikom prolongira unedogled. Insistirala je na određivanju više ročišta za nastavak suđenja, a što će biti precizirano na narednom ročištu.
Optužnicom u ovom predmetu, osim Edina Arslanagića, bivšeg generalnog direktora Bosnalijeka, obuhvaćeni su i Šefik Handžić, Hasan Šepo, Amar Arslanagić, Aida Selvić i Jasmin Šepo, koji se terete za organizirani kriminal u vezi sa zloupotrebom položaja i ovlaštenja, pranjem novca, poreznom utajom, krivotvorenjem službenih isprava, te sklapanjem štetnih ugovora, a što su, prema tužbenim navodima, počinili kao uposlenici firmi - Bosnalijek d.d. Sarajevo, Brštanica d.o.o. Sarajevo i Carpe Diem Sarajevo. KSS je na temelju Sporazuma o priznanju krivnje, u međuvremenu, izrekao kaznu od jedne godine zatvora Izetu Arslanagiću, ranijem šestooptuženom u slučaju Bosnalijek, uz mjere oduzimanja nezakonito stečene imovine i oduzimanje dionica koje su upisane u registar vrijednosnih papira, a koje će postati vlasništvo Federacije BiH.