Takvi slučajevi su se dešavali i ranije, pa su vozači taksija sa štanda na Međunarodnom aerodromu u Sarajevu putnicima željeli naplatiti 30 KM ili više za rutu koja inače košta 10-15 KM, što podrazumijeva da taksimetar neće biti ni upaljen.
Nerijetka su svjedočenja da se stranim putnicima, odnosno turistima koji su došli uživati u glavnom gradu BiH, cijene taxi usluga konvertuju u eure, što također nije dozvoljeno.
Čitatelj koji nam je prijavio današnji slučaj kaže da ga je taksista i vrijeđao, a da je problem riješen tako što je pozvao Crveni taxi, koji ga je bez problema odvezao na željenu lokaciju.
Na sve ovo taksista je u kameru poručio da putnik laže, ali se ponovo postavlja pitanje zbog čega bi mnogi putnici lagali?
Ministar saobraćaja Kantona Sarajevo Adnan Šteta je kazao da samo inspekcija može reagovati i sankcionisati prekršioce.
Iz Kantonalne saobraćajne inspekcije prije mjesec su nam kazali da kotinuirano vrše i inspekcijske kontrole javnog vanlinijskog prijevoza putnika, odnosno taksi prijevoza na području Kantona Sarajevo, a tom prilikom su pozvali građane da prijave sve nepravilnosti i detalje kako bi mogli ispitati slučaj i eventualno sankcionisati one koji se ne pridržavaju pravila.