Ovom prilikom, Tegeltija je rekao da su politički odnosi dvije zemlje na visokom nivou i da ih karakteriše sveobuhvatno strateško partnerstvo, uzajamno povjerenje i podrška, izrazivši zahvalnost na pomoći koju je NR Kina pružila BiH u teškim vremenima borbe protiv koronavirusa, kao i na ukupnoj podršci razvoju, prosperitetu i stabilnosti BiH, te jednakoj politici prema oba entiteta.
Tokom razgovora, Tegeltija je pohvalio uspjeh kineskih političkih i ekonomskih reformi, te dodao da kineski model može poslužiti kao uzor mnogim zemljama u razvoju i tranziciji, naglasivši da inicijativa "Pojas i put" koju je pokrenuo kineski predsjednik, a čiji je integralni dio saradnja Kine i zemalja centralne i istočne Evrope, predstavlja izuzetan doprinos ravnomjernom razvoju kao jednom od ključnih preduslova globalne stabilnosti.
Na sastanku na kojem je bilo riječi o unapređenju saradnje u oblasti energetike, infrastrukture i ekonomije, Tegeltija je ukazao i na važnost jačanja kulturnih veza dvije zemlje i u tom kontesku naglasio značaj otvaranja Konfučijevog instituta u Banjoj Luci i Sarajevu, te izrazio očekivanja BiH u pogledu daljnjeg razvoja saradnje u oblasti poljoprivrede kroz Inicijativu 16+1.
Sagovornici su zajednički ukazali na značaj bilateralnih susreta na visokom nivou kao osnovu za poboljšanje odnosa u cjelini, posebno ekonomskih, piše RTRS.
Tegeltija je ovom prilikom uputio poziv premijeru Keqiang da posjeti BiH kako bi sa vlastima svih nivoa u BiH razgovarao o nastavku saradnje na infrastrukturnim i drugim projektima u okviru uspješnih privrednih odnosa i finansijske podrške koju NR Kina pruža.
Zahvalivši NR Kini i njenom rukovodstvu na principijalnom stavu poštovanja međunarodnog prava, posebno u Savjetu bezbjednosti Ujedinjenih nacija po pitanju Visokog predstavnika, Tegeltija je Keqiang čestitao uspješnu organizaciju XXIV Zimskih olimpijskih igara koje šalju svijetu poruke mira, napretka i boljeg života, te poželio da sportisti obje zemlje ostvare zapažene rezultate.