Novi detalji o plaćeniku Prvuloviću: Bio u zatvoru zbog obračuna sa Srbima, poznato i kako je poginuo
Uroš Prvulović je poginuo još 28. aprila, a podaci o sahrani prenijeti su u srijedu, 5. jula. Uroš Prvulović sahranjen je na groblju u Donjecku, uz srpsku zastavu i pjesmu "Tamo daleko".
Oglasio se i major takozvanog DNR-a Dejan Berić, snajperist iz Srbije, koji je potvrdio da je Prvulović sahranjen.
"Danas je na groblju u Donjecku, uz srpsku zastavu i pjesmu "Tamo daleko", na mjestu gdje počivaju heroji DNR Givi, Motorola, Zaharčenko i brojni drugi, daleko od kuće a opet kod kuće, sahranjen Uroš Prvulović, višestruko nagrađivani i odlikovani pripadnik Narodne milicije Donjecke Narodne Republike i "Wagner", stoji u objavi Berića na Telegramu.
Dodao je kako se Prvulović borio prvo u DNR-u a zatim u Wagneru te da je poginuo prilikom izvlačenja odsječenih jedinica
"Uroš je došao prvi put u Donbas te, sada već davne, 2015. godine. Svi su se razišli, rastavili, vratili kući pa neki od njih ponovo vratili u Donbas više puta, a on je ostao tamo svo vreme u redovima NM DNR do polovine prošle godine, kada je prešao u Wagner u čijem je sastavu otišao u svoj posljednji boj u oslobođenje Bahmuta, glavnog grada nekadašnje Slavjanoserbije i tu je skončao 28.04.2023. u izvlačenju dela jedinice koja je bila odsječena i okružena neprijateljima. A nije morao, jer se kao i za sve, dobrovoljno prijavio i za ovaj opasni, skoro pa samoubilački ali svakako herojski zadatak sa kog se on, kao i mnogi drugi, nije vratio", navodi.
Prvulović je tokom rata koristio pseudonim "Aleksandar Aleksandrovič", te se predstavljao da živi u Sankt Peterburgu. Na svom Facebook-u Uroš je zadnju objavu postavio u martu ove godine.
Njegova bivša supruga Elena Bondarenko, koja ga je žestoko branila u medijima i tražila njegovo oslobađanje nakon hapšenja 2018. godine, nije se oglasila nakon njegove smrti. Tokom tih događaja, proveo je nekoliko mjeseci u zatvoru zbog učešća u akcijama protiv drugih srpskih dobrovoljaca koji su imali suprotstavljena mišljenja o svom doprinosu i važnosti u vezi sa "kako se bore i koliko pomažu Rusiji".
Broj srpskih plaćenika koji učestvuju u ratu u Ukrajini nikada zvanično nije objavljen. Procjene se kreću od nekolicine do par stotina u zavisnosti od izvora.