Prema informacijama Državne komisije za javne nabave, Upravni sud je u ponedjeljak, isti dan kada je potpisan ugovor s Kinezima, odbio Strabagov prijedlog o izdavanju privremene mjere, što znači da sve radnje u procesu izgradnje mosta mogu ići svojim tokom, prenosi Jutarnji list.
Strabag je tvrdio da je kineski konzorcij ponudio dampinške cijene za niz radova. Uz ostalo, smetalo im je i što naručitelj, Hrvatske ceste, nisu ispitale niske ponuđene cijene kineske korporacije u pojedinim stavkama, a što je, kako smatraju u Strabagu, trebao učiniti prema odredbama Zakona o javnoj nabavi i direktivi Evropskog Parlamenta i Vijeća.
Austrijska je kompanija navodila i kako se pretpostavlja da su Kinezi mogli ići s nižom ponudom jer će dobiti nedopuštene državne potpore, kao i da se kineske vlasti putem gradnje Pelješkog mosta žele lakše "probiti" tržište Europske unije, a što nije u skladu s pravnom stečevinom EU.
Osim pokretanja upravnog spora, najavili su da će se obratiti i Europskoj komisiji, koja je odobrila sufinanciranje dijela projekta.