Deklaraciju kojom se podržava teritorijalni integritet Ukrajine nije potpisalo 13 zemalja
Ipak, on smatra i kako ruski predsjednik Vladimir Putin neće okončati rat i da mora biti zaustavljen "na bilo koji način", vojnim ili diplomatskim putem.
Poručio je i kako pomoć Zapada nije bila dovoljna za pobjedu u ratu, ali i da je samit dokaz kako međunarodna pomoć za Ukrajinu ne slabi.
Samit je zaključen deklaracijom u kojoj su mnoge zemlje podržale teritorijalni integritet Ukrajine. Međutim, nisu sve prisutne zemlje potpisale ovu deklaraciju, tačnije nije njih 13.
Među zemljama koje ne podržavaju deklaraciju je i šest članica grupe G20 - Brazil, Meksiko, Saudijska Arabija, Južna Afrika, Indija i Indonezija, a na spisku su Armenija, Bahrein, Tajland, Libija, Ujedinjeni Arapski Emirati, Kolumbija i Vatikan.
U deklaraciji se navodi u kontekstu nuklearne elektrane Zaporižja da upotreba nuklearne energije i nuklearnih instalacija mora biti sigurna, osigurana, zaštićena i ekološki prihvatljiva.
Kao druga stavka navodi se da globalna sigurnost hrane ovisi i o pristupu lukama u Crnom i Azovskom moru zbog čega su neprihvatljivi i napadi na trgovačke brodove.
Sve potpisnice deklaracije pozivaju da se obavi potpuna razmjena zarobljenika te da se u Ukrajinu vrate deportirana i nezakonito raseljena ukrajinska djeca te svi ostali ukrajinski civili.
Ruska invazija se označava kao "rat" u ovoj deklaraciji.