Društvo novinara proglasilo Nadinu Maličbegović najboljom novinarkom 2022. godine u BiH
Izvještavala je od prvog dana invazije Rusije na Ukrajinu. Boravila je u Kijevu kad su mnogobrojni Ukrajinci grad napustili. Izvještavala je iz obruča ruskih vojnih snaga sa ratnih područja, ali i o počinjenim ratnim zločinima, masovnim grobnicama i nestalima u Buči, Irpinju, Borodjanki, kao i o novim napadima iz zraka. U nastavku godine izvještavala je o višedecenijskom bliskoistočnom konfliktu.
Nagrada za životno djelo uručena je novinaru Slavku Klisuri iz Goražda koji se više od 40 godina bavi novinarstvom i aktivizmom. Velika karijera počela je počela davne 1975, godine s prvim tekstovima objavljenim u fakultetskom časopisu "Politolog". Radio je kao urednik lokalnog radija, urednik Drinski novosti, urednik dopisništva Radio Sarajeva, dopisnik Oslobođenja, radio Ferna i mnogih drugih medija. Svoje bogato novinarsko znanje danas prenosi mlađim zaljubljenicima u novinarski posao.
Nagradu u kategoriji TV novinarstvo pripala je Elmi Kazagić, urednici i producentici Federalne televizije iz redakcije Dokumentarnog programa koja je u protekloj godini uradila dva kapitalna serijala a to su "Drugačija Srbija" i "Moskva Balkan". Oba serijala su rađenatemeljito, predano i prije svega objektivno. Danas sa svim sakupljenim iskustvom kaže da najrađe prenosi znanje mlađim naraštajima, a nije joj strana ni analiza političkih dešavanja.
Nagradu u kategoriji pisano novinarstvo dobila je Kristina Perić, urednica portala hercegovina.info. Najnovija afera, koju je razotkrila je Peti kat, tajni projekt koji je novcem Zavoda zdravstvenog osiguranja gradio ravnatelj Rade Bošnjak. Prije Petog kata afera bila je Afera urbicid, gdje je meta bila građevinska mafija, a ovih dana čeka se podizanje optužnice.
Amir Sužanj, urednik i producent BH Radija 1 dobitnik je nagrade u kategoriji radijskog novinarstva. Sužanje je urednik političkog magazina "Sedmica" Radija BiH u kojem na prilično nekonvencionalan način približava slušaocima političke, ekonomske, društvene i druge teme, unoseći u te sadržaje sarkazam, satirične komentare i neobične jezičke forme.
Ovom prilikom uručena su i dva specijalna priznanja. Prvo specijalno priznanje posthumno je dodjeljeno, prema odluci žirija DN BiH, snimatelju Ahmedu Begičevići Siniju koji je cijeli radni vijek proveo je iza kamere s kojom je pričao priče o ljudima i događajima.Od početka na nekadašnjoj RTV Sarajevo, pa RTV BiH, RTVFBiH, radio je za brojne svjetske agencije a najduže za AP (Associated Press ), pokrivajući prostor cijele tadašnje države.
Drugo specijalno priznanje dodjeljeno je Nataši Tadić za entuzijastični projekat otvaranja nezavisnog portala Balans.co.ba. Ideja novinarke iz Tuzle je bila napraviti nešto drugačije u haotičnom i neselektivnom broju portala na medijskom tržištu u BiH. Portal se bazira na autorskim i autentičnim pričama a ono što ga razlikuje od drugih je činjenica da je osnivačica i vlasnica od početka rada zabranila preuzimanje sadržaja.