Naime, djevojke su letjele kao gosti jedne firme, zbog čega su bile podložne dress codu te firme. Međutim, to nije prvi put da su helanke ili yoga hlače izazvale kontroverze u SAD-u.
Protesti zbog helanki
Tema "vrućih" rasprava su brojne djevojke i žene otkako su postale slobodnije u nošenju ovih uskih hlača. Nerijetko tako na ulicama širom svijeta mogu se sresti pripadnice ljepšeg spola u providnim, tigrastim, šarenim i drugim helankama raznih dezena. Iako žene smatraju da su jako udobne, mnogi poslodavci počeli su se žaliti kako su helanke nepristojne jer pretjerano otkrivaju tijelo žene.
Državljanin američke savezne države Rhode Island, Alan Sorrentino, prošle godine je poslao pismo lokalnim novinama u kojem je pozvao žene starije od 20 godina da prestanu nositi helanke.
"Kao i mini suknjice, helanke mogu izgledati slatko i neodoljivo na djevojčicama i mlađim djevojkama. Međutim, zrele i odrasle žene u helankama izgledaju bizarno i uznemirujuće", napisao je Sorrentino.
Ovo pismo izazvalo je proteste u kojima su hiljade žena svih godina šetale ulicama Barringtona noseći helanke.
Jamie Bee, jedna od organizatorica protesta, kazala je za BBC kako "nije problem u helankama, već u principu".
"Kako se ljudi usuđuju govoriti nekome kako se treba oblačiti", dodala je Bee.
Sorrentino je tada izjavio kako je dobio brojne prijetnje nakon pisma koje je "on zamislio kao satiru".
Zabrane i za muškarce
Iz United Airlinesa su pojasnili da nije svim putnicima zabranjeno nošenje helanki, već samo onima koji moraju poštovati dress code. Stjuardesa ove kompanije napisala je na Twitteru kako ne postoji dress code samo za žene, već i za muškarce.
"Radi se o tome da u nekim situacijama ne možemo biti previše opušteni. Muškarci na primjer ne mogu nositi japanke ili kratke hlače", napisala je stjuardesa.