Samo 14 država nije podržalo rezoluciju koja poziva na humanitarno primirje, među njima i Hrvatska
Rezolucija koju je u ime Arapske lige predložio Jordan poziva na trenutno, trajno i održivo humanitarno primirje koje vodi do prekida neprijateljstava.
U rezoluciji se osuđuju svi činovi nasilja usmjereni protiv palestinskih i izraelskih civila, uključujući sve činove terorizma i neselektivne napade, ali se ne navode imena. Za rezoluciju je glasalo 120 članica Ujedinjenih nacija.
Samo 14 članica Ujedinjenih nacija od 193 je glasalo protiv ove rezolucije i to: Austrija, Hrvatska, Češka, Fidži, Gvatemala, Mađarska, Izrael, Maršalova ostrva, Mikronezija, Nauru, Papua Nova Gvineja, Paragvaj, Tonga i Sjedinjene Američke Države.
Što se tiče Evropske unije, pet članica je bilo protiv, a podržalo je devet članica: Belgija, Francuska, Irska, Luksemburg, Malta, Norveška, Portugal, Slovenija, Španija.
Od susjednih država Hrvatska je jedina bila protiv, suzdržane su bile Albanija, Sjeverna Makedonija, Srbija. Rezoluciju su podržale Slovenija, Bosna i Hercegovina i Crna Gora.
Četrdeset i pet zemalja bilo je suzdržano, uključujući Australiju, Kanadu, Finsku, Njemačku, Grčku, Indiju, Irak, Italiju, Japan, Nizozemsku, Poljsku, Južnu Koreju, Švedsku, Tunis, Ukrajinu i Veliku Britaniju.
Prije glasanja o jordanskoj rezoluciji, Generalna skupština je odbila kanadski amandman u kojem se spominjao Hamas. Za amandman je glasalo 88 članica što nije bilo dovoljno.