Sudija izgubio konce
1

Četiri minute "ludila" na Emiratima: Sporni penal, spašavanje s gol-linije, crveni karton...

H. H.
Drugo poluvrijeme između Arsenala i Manchester Cityja počelo je furiozno i proradili su živci na obje strane, a tome je kumovao i slabi sudija Stuart Attwell.
Prvo je u 55. minuti Granit Xhaka oborio Bernarda Silvu u kaznenom prostoru, nakon čega je poslije pregleda VAR-a dosuđen veoma sumnjiv penal za City, uz mnoštvo protesta igrača Arsenala.

Siguran realizator bio je Riyad Mahrez za 1:1, a samo što se krenulo s centra, Laporte je u želji da vrati loptu Edersonu prebacio svog golmana, ali Ake je fenomenalno izbio loptu na gol-liniji i spasio svoj tim.

Uslijedila je kontra Građana nakon koje je Gabriel faulirao Jesusa, te je dobio drugi žuti karton i isključenje. Prvi je zaradio nakon burnih protesta poslije penala.

U svakom slučaju, domaći će imati mnogo pritužbi na suđenje.