Borac u 95. minuti osvojio bod u Prijedoru, Radnik bolji od Slobode

E. B.
Detalj sa meča Rudar - Borac (Foto: Screenshot)
Nogometaši prijedorskog Rudara i banjalučkog Borca su podijelili bodove, dok je bijeljinski Radnik savladao tuzlansku Slobodu u 24. kolu m:tel Premijer lige BiH.

Rudar je dočekao Borac i bio je nadomak velike senzacije, no na kraju je susret završen rezultatom 2:2.

U 23. minuti Demir Jakupović je pogodio za 1:0, na 2:0 je povisio Nikola Mandić, a na 2:1 je smanjio Dejan Meleg.

Banjalučani su u drugom poluvremenu napadali svim silama, no golman domaće ekipe Nemanja Šćekić je u nekoliko navrata spektakularnim odbranama spašavao svoj gol.

Ipak, u 90+5. minuti Amar Begić je pogodio za 2:2, te je Borac ipak uspio osvojiti jedan bod.

Izuzetno važne bodove danas je upisao Radnik koji je sa 2:1 pobijedio Slobodu.

Pogotke za fenjeraša na premijerligaškoj tabeli su postigli Ante Živković u 21. i Đorđe Pantelić u 44. minuti, a počasni pogodak Sloboda je postigla u četvrtoj minuti sudijske nadoknade kada je Abid Mujagić pogodio za konačnih 2:1.