Skandiranje protiv Saveza
64

Sudija iz Bijeljine zbog zastave Armije RBiH i parole zaustavio utakmicu između Slobode i Željezničara

H. H.
Utakmica 1/16 finala Kupa BiH između Slobode i Željezničara zakratko je prekinuta u 17. minuti nakon što je sudija Dražen Marić iz Bijeljine od delegata zatražio da se skine zastava sa obilježjima Armije Republike BiH.

Zastavu su podigli navijači Slobode na sjevernoj tribini, a baš u tom trenutku čulo se i skandiranje "Savez napolje" i "država Bosna".

Također, navijači Slobode su istakli i parolu posvećenu godišnjici osnivanja Drugog korpusa Armije Republike BiH.

Parola navijača Slobode (Foto: A. K./Klix.ba)

Marić je zakratko zaustavio susret, te je sugerisao delegatu da se skloni pomenuta zastava i parola, a utakmica je brzo nastavljena. Inače, trenutni rezultat na Tušnju je 0:0.

U ovoj fazi igra samo jedna utakmica, ukoliko nakon 90 minuta ne bude pobjednika, pristupa se izvođenju jedanaesteraca.

Titulu iz prošle sezone brani ekipa Zrinjskog, koja se pobjedom protiv Veleža, uz osvojenu Premijer ligu BiH, domogla prve duple krune u svojoj historiji.