11

Momak porijeklom iz Višegrada pogodio na debiju za Milan, Rossoneri ubjedljivi protiv Monze

E. K.
Jan-Carlo Simić (Foto: Screenshot)
Mladi nogometaš Milana Jan-Carlo Simić danas je na svom debiju za ekipu Rossonera postigao pogodak s kojim je udvostručio prednost protiv Monze.
Simić je na teren ušao u 24. minuti susreta kada je zamijenio Tomassa Pobegu koji je napustio igru zbog povrede, a svega nekoliko minuta kasnije se upisao u strijelce.

Rafael Leao je ubacio s desne strane, a mrežu golmana Monze je pogodio upravo mladi Simić za veliko oduševljenje na San Siru.

Njegov gol pogledajte ovdje.

Inače, ovog mladog stopera, čiji su roditelji iz Višegrada, Milan je doveo iz juniorskog tima Stuttgarta prije godinu dana tako da ne može ući na B listu za Ligu prvaka. Ipak, u slučaju potrebe, trener Stefano Pioli koristit će ga u Seriji A.

Mladi nogometaš porijeklom iz BiH rođen je u Njemačkoj, a osim tog, posjeduje i srbijansko državljanstvo te je nosio dres Srbije u omladinskim kategorijama.

Inače, Milan je u utakmici 16. kola Serije A savladao Monzu rezultatom 3:0, a pored Simića u listu strijelaca su se upisali Noah Okafor i Tijjani Reijnders.