Težak poraz
127

Krah basketaša Srbije na Olimpijskim igrama, ostali su bez medalje kao prvi favoriti

N. M.
Srbija je sinoć na Olimpijskim igrama doživjela veliko razočarenje, budući da je njena basket reprezentacija eliminisana s turnira na kojem je bila prvi favorit za zlato.

Nakon što je grupnu fazu završila na petom mjestu, Srbija je morala u play-inu da se bori za polufinale, koje su osigurale samo prve dvije selekcije, a tamo je poražena od Francuske.

Francuzi su srbijanske basketaše savladali sa 22:19 i tako prošli u polufinale te Srbiju ostavili bez medalje u ovom sportu. Interesantno je da dosad Francuska nikada nije savladala Srbiju, s kojom se sastajala deset puta u prošlosti.

Na svih deset mečeva Srbija je slavila, ali ovaj put su Trikolori bili uspješniji i odnijeli su trijumf za plasman u polufinale.

U drugom duelu play-in turnira, Litvanija je savladala Poljsku sa 21:15, a sada su poznati polufinalni parovi.

U borbi za finale večeras će prvo igrati Latvija i Francuska od 18 sati, a odmah nakon njih na teren izlaze Nizozemci i Litvanci.