254

Igman u golijadi pobijedio GOŠK i skočio na peto mjesto na tabeli

H. H.
Detalji s utakmice između Igmana i GOŠK-a (Foto: FK Igman Konjic)
Nogometaši Igmana iz Konjica pobijedili su ekipu GOŠK-a rezultatom 3:2 u okviru 9. kola Wwin lige BiH i skočili su na visoko peto mjesto ligaške tabele.

Bila je to četvrta uzastopna pobjeda Igmana nakon slabog početka sezone i sada su već u gornjem dijelu tabele, dok je GOŠK ostao zakovan za dno sa samo jednim bodom.

Domaći su poveli već u 10. minuti golom Herića, ali samo sedam minuta kasnije GOŠK je iskoristio slabu reakciju odbrane Igmana i preko Novakovića je poravnao na 1:1.

Novo vodstvo Igmanu donio je Herić svojim drugim golom u 23. minuti, ali tim iz Gabele je drugi put izjednačio u 42. minuti pogotkom Šrolera za 2:2.

U nastavku je Igman do pobjede došao u 65. minuti kada je Tallo pogodio na asistenciju Hebibovića za konačnih 3:2 i vrijedne bodove Konjičana.

Igman će u narednom kolu gostovati Zrinjskom, dok je GOŠK domaćin Slobodi.