Ispravna odluka suda u Engleskoj. "Biti nesretan" je subjektivan osjećaj odnosno doživljaj, i ne može predstavljati valjani zakonski osnov za razvod braka.
@thea
To važi kod diskriminatorskih sudova u banana republici kao što je BiH, ali u Engleskoj u kojoj je pravosuđe potpuno nezavisno i nepristrasno, sudovi sude po "common law" (anglosaksonsko precedentno pravo) i u skladu sa prezentovanim dokazima kojima se potkrjepljuju određene činjenice i navodi iz tužbe. Ti to možeš prihvatiti ili ne prihvatiti ali to je pravni sistem, jer da nije pravni sistem, bila bi anarhija. A nema ljutnje i da je presuđeno suprotno.
@MorningGlory
Na osnovu ocjene svakog dokaza pojedinačno i svih dokaza zajedno u njihovoj ukupnosti (ZPP). Morala je pobogu sudu prezentirati neke dokaze (materijalne ili nematerijalne) o svojoj "nesreći". Teret dokazivanja u parnici je na tužitelju. S druge strane, nemojmo zaboraviti da u slučaju Engleske i BiH govorimo o potpuno različitim pravnim sistemima (Engleska - anglosaksonsko precedentno pravo, BiH - evropskokontinentalno pravo).
@MorningGlory. Sud ne dokazuje, nego na isnovu izvedenih dokaza, koje moze, ili ne mora smatrati pravno valjanim, donosi odluku, ovakvu ili onakvu. Subjektivni osjecaji tu ne igraju nikakvu ulogu, napose što Tini vec 3 god ne zivi sa muzem. Jednostavno, ne podtoji pravni osnov za razvrgavanje braka, a sto ne i u clanku navedeno.
@instantkarma. Ti jesi u pravu, osim jedne sitnice. I Sud u BiH radi na osnovu dokaza i podignute tuzbe. Ako ne nađe valjane materijalne dokaze, Sud šalje stranke na mirenje u odgovarajucu instituciju. Ako mirenje ne uspije, takav izvještaj Sud koristi kao materijalni dokaz i dopušta strankama da se razvedu