Prvi poznati rječnik bosanskog jezika napisan je 1626. godine, a štampan je 1631. godine, dakle gotovo dvije stotine godina prije prvog rječnika srpskog jezika, koji je, na osnovama bosanskog jezika, sačinio Vuk Karadžić. Zahvalite se turcima na jeziku i genima
Gde vam je gramatika, gde su vam reformatori jezika.? Cirkuzanti jedni, nemojte ulaziti u raspravu jer nemate nista cime bi ste mogli uci u raspravu. Sto je najsmesnije u toj knjizi Uskufije covek pominje ucenje na srpskom jeziku.
@RazmisliLomaDruze Zamisli da muslimani pominju tu knjigu koju u zivotu nisu videli, ali su nesto naculi. E pa ta knjigase sastoji od samo 300 stihova napisanih na arebivi. To nije nikakav recnik. Da je recnik, davno bi se vi hvalili njime u javnosti i pokazivali na svim mestima. Porediti tu knjigu sa pravim recnicima je cirkus, samo Vukov recnik ima preko 20 000 reci.
@RazmisliLomaDruze Jos nesto druze, ja ti mogu nabrojati reformatore srpskog jezika pre i posle Vuka, jer to se zove kontinuitet tazvoja nekog jezika. Gde su vama reformatori, da mozda ne zelite reci da ste ovako govorili i pre dva veka. Gde vam je cirilica, takozvana bosancica.
@SerbianTrollMaster Taj rječnik Vuka Karadžića pisan je na ijekavici, i ono što je zanimljivo zove se rječnik, a ne rečnik kako danas Srbi izgovaraju.
U tom uveliko prepisanom rječniku iz Bosanskog rječnika Vuk je zapisao: "bijelo" a ne " belo" , " lijepo" a ne " lepo", " mlijeko" a ne mleko" itd. 1917. godine pred ideju o stvaranju Jugoslavije javlja se prvi srpski rečnik.