Najprecjenjeniji režiser ikad. Ni jedan film ne valja mu pet para a čitav uspjeh svakog filma počiva na gigantskim reklamnim kampanjama koje počnu mjesecima prije nego što je film i napravljen. Dio toga je npr i ovaj članak.
@laganitza Nema se šta razumjeti. Ni primirisati Kubrickovoj Odiseji u svemiru 2001 a ni mnogim drugim. Naučno potpuno neutemeljen film za trendsettere i influencere.a u biti praznina baš za one koji se razumiju. U nauku i film.
@quantumbongoman Naučno? Interstellar ima more teških grešaka (min 14). Npr približavanjem crnoj rupi gravitiacija raste na kvadrat i postaje tolika da bi rastrgala sve što ima masu. U Filmu, oni razdvojeni prostorom i vremenom ćaskaju u real time. Prolaze kroz crvotočine koje ne postoje i dolaze tačno gdje žele u prostoru i vremenu, zemlja se vrti čas clockwise čak counterclockwise itd itd...
E pa vidis, upravo to sto spominjes za crnu rupu je naucno utemeljeno. Ustvari ne radi se o jednoj crnoj rupi nego dvije povezane, tj Einstein-Rosen bridge aka wormhole. Ali ni to nije dovoljno, ipak bi sve sto udje u wormhole bilo unisteno, kao sto je to fino pokazao jedan drugi nobelovac Wheeler...(ima jos, predug mi je odgovor...)
Srecom, postoji jedna druga vrsta rotirajucih crnih rupa, kroz koje bi se teoretski moglo provuci, ako bi se uskocilo kroz sredinu i izbjegao jedan nestabilni region. E tu nam priskace u pomoc jedan treci kandidat za Nobela (skandal da jos nije dobio!), Leonard Susskind koji kaze da bi wormhole mogao u stvari biti fizicka manifestacija quantum entangelment-a, gdje su objekti povezani ma koliko bili udaljeni...(ima jos:)...
Stoga, jednog dana kad ujedinimo klasicnu gravitaciju i kvantnu mehaniku, mozda se i mognemo provuci kroz wormhole. Do tada, uzivajmo u filmu...(nema vise:)