@commi:)
Da, IQ testovi su bazirani, najprije na kognitivnim sposobnostima jedinke, kao i na dedukciji, grani logičkog razmišljanja.
Paradoks je, da je inteligencija nemjerljiva veličina, a najlakše je iskazati na način, da ako neka jedinka ima IQ veći od 148, to ne znači da je ista po sistemu automatizma genijalac, nego da ta jedinka ima potencijal da postane genijalac
Sposobnost pretočenja spsobnosti da postane genijalac u genijalaca, leži u više faktora, obrazovni, društveni porodični..
@commi:)
Jutarnje obaveze, posao, priprema za radni sastanak, a između replika.
Jebaji ga, multitasking..
P.S. Sada, ako si ubjeđenja da me tvoje replike tjeraju na apsolviranje znanja putem "guglanja", e onda si se grdno prevario..
prof. slobodan loga, u svojoj knjizi 'psihologija' definira inteligenciju kao mogućnost prilagodbe u zadatim uslovima, vrlo uprošteno rečeno. ima tu šitave tri strane o tome, ali ja sam izvukao sažetak. primjer: messi se jedva zna potpisati, ali će dati 3 gola na utakmici. gorenavedena djevojka će shvatiti gibanje prostora, ali neće znati popraviti pipu i sl. mislim da je definicija poprilično tačna. ergo, sa mojim skills, stavi me negdje u potpuno drugačije okruženje i način života i gledaj kako ću se snaći. mislim da 'mjerenje iq' služi samo za dokonu zabavu