Izgleda da je u Srbiji pedofilija poprimila razmjere epidemije, a u stvari sada se samo malo više govori o srbijanskom rodovskom-plemenskom nasljeđu kao što je incest, pedodfilija, nekrofilija.
Pogani geni, fuj.
Pedofilija nije ništa više prisutna u Srbiji u poređenju sa okolnim državama. Bojim se da iz tebe progovara mržnja i neobrazovanost koja se ogleda u generalizovanju, a ne objektivno sagledavanje činjeničnog stanja.
Problem u Srbiji i svim okolnim državama je u preblagim kaznama za počinioce, kao i manjak interesovanja za javni registar pedofila. To bi značajno smanjilo broj slučajeva pedofilije.
Očito ne čitaš novine i ne posjećuješ portale, dovoljno je i ako imaš nekog prijatelja/prijateljicu u Srbiji da ti progovori o tome. Ja dobro znam o čemu pišem i moji izvori nisu samo dnevno-političke senzacionalističke medijske kuće.
Imaš li ti kakve argumente za svoje tvrdnje?
Evo ti nekih linkova o događajima u zadnjih 20 dana:
http://www.jutarnji.hr/pedofil-u-srbiji-dirao-i-ljubio-djevojcicu-pred-sigurnosnim-kamerama-namamio-ju-zvakama-i-lizalicama/1094674/http://www.jutarnji.hr/video--uhicenje-u-srbiji-ovo-je-pedofil-koji-je-autobusu--laste--mjesecima-pipao-djevojcice/1169450/http://www.***.ba/hronika/sokantan-eksperiment-u-regionu-kako-ovdasnji-pedofili-mame-djevojcice-u-svoje-krilo
@arieltrix
Statističke podatke u vezi sa pedofilijom možeš potražiti na stranicama relevantnih agencija koje se bave pedofilijom. Problem u Srbiji i Hrvatskoj(recimo) nije u tome što se o problemu pedofilije ne priča dovoljno, nego što su kazne preblage.
Problem u BiH je u tome što niti se dovoljno priča o samom problemu, niti se pooštravaju kazne za pedofiliju.
Evo ti još relevantniji izvještaj o problemu pedofilije u BiH :
http://pandorasbox.rs/bih/wp-content/uploads/2011/03/Izvjestaj-o-stanju-iu-BiH-u-odnosu-na-seksualno-nasilje-and-djecom1.pdf
Tokom 2008. i 2009. u Srbiji je za krivično delo Obljuba s detetom (Čl. 180
KZ) policija podnela 146 krivičnih prijava.
Broj prijava u Hrvatskoj je u periodu od 2006-2010. u prosjeku bio oko 400 godišnje. To znači samo da se u Hrvatskoj bolje pristupa tom problemu, a ne da je suštinski veći problem nego u BiH i Srbiji.