Glupa vijest, bojim se da je i ovo političko revanširanje onom crnogorcu Radončiću jer je njegova licenca Mc-donalds u Sarajevu.
Samo da ste našli neki dokaz barem, nego 'nabulozu' nekog otpuštenog bijesnog radnika koji je sve ovo plastificiro kao da je neko ovca da povjeruje.
Pomfrit ko pomfrit.
frajer je posjetio njihovu fabriku...ako nije onda ce biti demant, s tim da ne vjerujem jer uporno ponavlja da je sve ovo savrseno sigurno za nas probavni trakt...
kupite u mc hamburger i pomfrit i ostavite negdje.. nakon dva mjeseca privjerite, i vidjecete da mu se miris, oblik, boja, tj. ama bas nista nije puno promjenilo..
uradite isti postupak sa normalnim krompirom, i hamburgerom,
i ostavite negdje na dva mjeseca..
bolje vam je ne provjeravajte.. :)
Butilhidrokinon i polidimetilsiloksan su široko rasprostranjeni konzvervansi u prehrambenoj industriji.
Nema tog zamrznutog proizvoda, bilo da je povrće u plastičnim kesicama ili polugotova smrznuta jela kao pileće snicle i dr, a da nemaju butilhidrokinona.
Svako kupovno jestivo ulje, pogotovo ona namjenjena fritezama, sadrže polidimetilsiloksan. Kupi suncokretovo ulje, daj na analizu i naći će se polidimetilsiloksan.
Ružno zvuči kad se koriste službeni hemijski nazivi, uljeva strah jer su tvari nepoznate pod takvim nazivima.
A kad se to nabraja za jednog proizvođača, stiče se pogrešan dojam da samo taj proizvođač koristi te konzervanse. A nije. Oba se nalaze u mnoštvu prehrambenih proizvoda koje svakodnevno koristimo.
Do sad možda niste znali da limunada i orandžada, pa i drugi sokovi na kojima piše da su 100% prirodni od cijeđenog voća, zapravo sadrže velike količine hidroksipropan-trikarboksilne kiseline. Ali ne vrijedi zbog tog prestati piti sokove, neće ti ništa biti od tog.