Al je dobar ovaj naziv"realni sektor". Dakle uhljebi rade u "nerealnom sektoru", a imaju najvisa primanja, najbolje benificije, najmanje stresa. Nista nije bolje ni sa sindikatima. Oni nisu cak ni "nerealni sektor": prije bi se moglo reci "imaginarni sektor". Nemaju nikakvu, pa cak ni minimalnu odgovornost ni prema cemu, a imaju sva prava i mogu potezati rucne kocnice na sve moguce sto im nije u (prvenstveno licnom) interesu. Da li postoji i jedan radnik iz, kako ovaj Bajramovic ree, "realnog sektora, koji misli da mu se SSS bori za radnička prava? INače sindikat je nesposobna gomila nekompetentnih ljudi, koji ni zajedničke proteste različitih sindikalnih udruženja i podružnica ne mogu organizirati.
Sindikat se bori za prava članova Sindikata. Koliko ima i koji su to Sindikati u realnom sektoru. Ovaj prijedlog zakona još više umanjuje prava radnika u realnom sektoru i kada bi se organizovali u granske sindikate.
Sindikat se bori za praa radnika, bili oni članovi sindikata ili ne. Na žalost, ovaj sandikat to ne radi. Da se bori za radnike to bi radili u proteklih 20 godina. Sindikat je bez bilo kakvih protesta dopustio kriminalne privatizacije, placke svega i svacega, uhljebnjenje 70% trenutno zaposlenih u BiH po raznim drzavnim firmama , institucijama, organima. Ovaj sindikat nema ni kredibilitet, ni autoritet, ni kompetencije da prica o bilo kojem zakonu o radu, njegovim pozitivnim i negativnim stranama.
Prikaži sve komentare (138)