Civilizovano i sa dubokim poštaovanjem prema nevinim žrtvama, za razliku od nekih sredina gdje se nastoji zabraniti pominjanje žrtava u najmanju ruku!
OGROMNU VEĆINU SARAJEVSKIH SRBA I HRVATA POBILI SU UPRAVO TARIGUZISTI (SRPSKI EKSTREMISTI ILI ĐIKANI) POD NADZOROM SRBIJE (TARIGUZIJE): Minobacačke granate kao recimo one od 120 milimetara su pobile toliko mnogo stanovnika opkoljenog Sarajeva, da je u tom gradu recimo mnogo više srba pobila takozvana "vojska republike srpske" nego bilo tko drugi (Geleri granata nisu birali ni vjeru ni naciju žrtava). Slična je situacija i sa ranjenicima. A materijalnu štetu sada još nismo ni spomenuli. Samo da naglasimo da su meta đikanskog terorizma bile čak i pravoslavne crkve u Sarajevu. Godine 1995-e, u opkoljenom gradu nije bilo moguće pronaći neku građevinu bez oštećenja.
IZAZIVANJA RATNIH KRVOPROLIĆA U JUGOSLAVIJI I ŠIRE: Diljem svijeta države su često bile u napetim odnosima, ali su uglavnom uspijevale izbjeći međusobne fizičke sukobe velikih razmijera unatoč beogradskim pokušajima spletkarenja koji su postojali još u 19-om stoljeću, sve do onda kad je Srbija 1914 godine napokon isprovocirala Veliki Rat. U novije vrijeme, 2011 godine (dakle i poslije beogradskog talenta Slobodana Miloševića), nije uspjeo pokušaj zakuhavanja svjetskog rata pomoću kosovskih srba koji bi dobili rusko državljanstvo ... velika je uznemirenost u krugovima SANU ( srpske akademije nauka i umetnosti ) u Beogradu, jer veliki narodi ( s ogromnim brojem stanovnika ) nisu voljni međusobno ratovati, i niko u SANU pojma nema kako bi Srbija opet uspješno mogla prikriveno zakuhati neki novi rat (NAČERTANJE projekat) kao što se pokušalo u Vojvodini (1991-1995), Makedoniji (1996), Sandžaku (2000), Crnoj Gori (2006), a realizovalo u Sloveniji (1991), Hrvatskoj (1991-1995), Bosni (1992-1995 ), Hercegovini (1991-1995), i Kosovu ( 1996-1999) ... ''hrabra“ tvorevina Srbija utjehu najčešće traži u narkoticima, alkoholu, laganju, nasilju, razaranju obrazovnog sistema i stvaranju najdrastičnijih oblika masovnih i serijskih stradanja po cijelom svijetu.
Prikaži sve komentare (184)