Iole razuman covjek gleda s rezervom na 'cistke' koje provodi Erdoganova vlada. To, kao prvo i osnovno. A ako pazljivije pogledamo, uochicemo cinjenicu da mediji, svjetski mediji svu paznju poklanjaju dogadjima NAKON neuspjelog vojnog udara. Djelomice, s pravom. Samo djelomice. Sta je sa dogadjajem koji je potakao Erdogana i njegovu vladu da cini ovo sto cini? Koliko paznje su mediji poklonili cinjenici da je multimilionska nacija Turske 'za dlaku' izbjegla ogromno krvoprolice, gradjanski rat, potencijalno 'novu Siriju' na vratima Evrope? I bez toga, mnogi zivoti su izgubljeni, nepotrebno...A mnogi osteceni. Plus, nelagodne posljedice u vidu 'cistki'. Samo se zaboravlja, ili bar zapostavlja pozadina svega. A pozadina je pokusaj svrgavanja legitimno izabrane demokratske vlasti u Turskoj. Medijsko je pravo da izvjestava i analizira po vlastitom izboru. Neophodno je, ipak, biti realno profesionalan, pa sagledati problem sire... Erdogan i njegova vlada, s razlogom, imaju rezervu kada je u pitanju buducnost turske drzave i nacije - ne zele novu Libiju, Irak ili Siriju u vlastitoj avliji.
ajde kad tako retroaktivno razmisljas i stavljas teze sta ako...i zasto zato - zasto su onda pokusali uraditi drzavni udar? zbog nedokmratske vladavine Edrogana ili? malo i o tome onda razmisli
@njanjator - jeli moguće da je proradilo još jedno ratište na granici Sirije i Turske - naravno da jeste! Postavljanja uslova da se kurdi ne diraju, postavljen je od NATO alijanse i dao krila Kurdima da udare na Tursku i spolja i iz same države. Naravno da je udar takođe jedna vrsta unutrašnjeg napada na sistem i državu, a nije da nije pomognut spolja. I sistem se odbranio. Kod nas se lopovski sistemi kod sva tri naroda za sada vrlo uspješno brane svim i svačim. Potanje je dokada?
Prikaži sve komentare (74)