Neponovljiva generacija umjetnika, izuzevsi McCartneya.
Umjetnost nije samo znati komponovati, slikati ili glumiti. Umjetnost je i znati prenijeti poruku. Paul nikada nije bio posebno drustveno angazovan, pa prosto ne spada u ovo drustvo.
@mirrorce treba znati da je i obrazovni sistem u ono vrijeme bio drugaciji, vise okrenut humanistickim naukama, nije bilo opsteg zaglupljivanja. Osim toga, teska posljeratna situacija, osjecaj beznadja, zelja da se iz toga pobjegne na kreativan nacin, i normalno je za ocekivati da ce to iznjedriti stotinjak genijalaca. Sa drogama je vecina njih eksperimentisala, ali sumnjam da su one bile presudne u stvaralastvu.
@skroz.anoniman ne znam, kada nekada slusam neke stvari....stare stvari........uvijek se pitam.......sta li je bilo u tim glavama pa su tako nesto divno mogli da stvore..........
@lik55555555 mislio sam vise na politicki druztveni angazman. I onaj mali Bieber nastupi na ponekom humanitarnom koncertu, ali niko normalan nece tvrditi da je drustveno angazovan.
@mirrorce Syd Barretta je odveo u "drugu dimenziju" al on se tamo i zadržao, na račun kreativnosti je 50 godina bio nesposoban za normalan život. Samo umjereno treba :P
@truts ma koliko je genijalnih umjetnika umrlo prije 28 godine..............previse......ali su ostavili za sobom pravu legacy ........neponovljivo..........
@skroz.anoniman kakav biber,gdje ces njega poredit sa Paulo, rekoh ti Paul je jedan od organizatora BAND AID koji odrzavao humantiarne koncerte sirom svijeta za najugrozenija podrucja.tako su svirali i za bosnu tokom 90 tih
@truts Iz postovanja prema drugu ni danas ne zele da kazu da je Syd bio najveca kocnica u njihovom razvoju u muzickom smislu. I Waters i Gilmore su u kreativnom smislu svjetlosnim godinama daleko. Syd je bio samo inicijalna kapisla koja je trajala koliko je dovoljno da aktivira dinamit. Darker koji je ucestvovao u odredjivanj pravca, ali nista vise od toga.
@skroz.anoniman Slažem se, Sydovu eru Pink Floyda su obilježili ti neki psihodelični zvukovi koji su tad bili in, ali to je fakat ograničavalo ostatak benda. Nakon njegovog odlaska Waters, Gilmour, i naravno Wright na klavijaturama, su pokazali puni potencijal njihovog muzičkog izražavanja. Magija jednostavno.
@truts Richarda sam izostavio iz prostog razloga jer se nije eksponirao kao kompozitor ili aranzer, ali njegov uticaj na harmonije i kompletan dozivljaj je neizostavljiv. Ali Barrett, bio i prosao. Ne mislim da je bio bez talenta, ali mislim da su Pink Floyd kao grupa tek bez njega postali oni koje obozavamo. Ovo obozavamo, uslovno gledajuci, jer je to samo moj utisak. Neki ce sigurno reci da je obozavanje rezervisano za jednog tamo, kojeg nikada nismo vidjeli :P. Malo sale nije na odmet.