@Raskrinovac1 evo ti dokaza koliko je poginulo Srba.Navodi da su srpske žrtve u Bratuncu, od aprila 1992. do decembra 1995. iznose više od tri hiljade je evidentan falsifikovanje činjenica. Istraživanje IDC stvarnog broja srpskih žrtava u Bratuncu je bio najobimniji izvršiti u Bosni i Hercegovini i dokazuje da je ukupan broj žrtava je od tri do devet puta manji nego što je od strane Srbije i Crne Gore.
Možda je najjasniji ilustracija bruto preuveličavanje je to Kravica, srpsko selo
u blizini Bratunca napali Armije BiH u jutarnjim satima pravoslavnog Božića, januar 7, 1993. godine. Navodi da je napad na stotine civilnih žrtava su se pokazali da su lažne. Uvid u originalnu dokumentaciju Vojske Republike Srpske (VRS) jasno pokazuje da u stvari vojne žrtve veoma nadmašuju one civilne. U dokumentu pod nazivom "Warpath Bratunačke brigade", čineći vojne žrtve na 35 poginulih i 36 ranjenih; broj civilnih žrtava napada je jedanaest.
Pored informacija dobijenih od rodbine i članova porodica žrtava i inspekcije grobalja, IDC je sakupio sve postojeće primarne izvore, službene dokumente i dokumentaciju Ministarstva odbrane i Bratunačke brigade VRS-a RS-a, kao i istraživanja od strane srpskih autora. Žrtve su u kategoriji na osnovu dva kriterija vremena u vezi: prva je opština prebivališta u vrijeme početka rata; Drugi je bio opštine prerane i nasilne smrti.
Perhaps the clearest illustration of gross exaggeration is that of Kravica, a Serb village near Bratunac attacked by the Bosnian Army on the morning of Orthodox Christmas, January 7, 1993 . The allegations that the attack resulted in hundreds of civilian victims have been shown to be false. Insight into the original documentation of the Army of Republika Srpska (VRS) clearly shows that in fact military victims highly outnumber the civilian ones. The document entitled “Warpath of the Bratunac