Ovo morate vidjeti
174

Nevjerovatan prizor snimljen prvi put u historiji: "Ne mogu vjerovati da su to uspjeli uhvatiti"

D. J.
Foto: Instagram/bertiegregory
Foto: Instagram/bertiegregory
Nevjerovatna fotografija snimljena je po prvi put u povijesti i oduševila je sve ljubitelje prirode i životinja.

Gotovo 700 mladunaca carskog pingvina snimljeno je kako prvi put zaranja u hladne vode Antartika skačući sa zastrašujuće ledene litice visoke 15 metara.

Zadivljujući skok smatra se ključnim obredom prijelaza za mlade pingvine, obilježavajući njihovo prvo plivanje jer su njihovi roditelji već bili u moru, kažu stručnjaci.

Snimka koja je uhvatila trenutak koji nikada prije nije uhvaćen kamerom, bit će dio nadolazeće dokumentarne serije pod nazivom "Tajne pingvina".

Mladunci carskih pingvina obično prvi put zaplivaju kad navrše oko šest mjeseci. Skupljaju se zajedno u velike skupine i skaču sa samo nekoliko metara visine u ocean ili jednostavno skliznu u vodu sa snijega. Međutim, u dramatičnoj snimci koju je nedavno snimio Nat Geo istraživač Bertie Gregory, oko 700 beba pingvina našlo se na opasnoj lokaciji i viđeni su kako skaču s ledene litice.

"To se zove perjanje, kada otplivaju prvi put", rekao je Bertie za Good Morning America.

Bertie je kampirao na Antarktičkom poluotoku i pratio je jato mladunaca pingvina oko dva mjeseca prije nego što je kroz objektiv svoje kamere svjedočio zapanjujućem trenutku.

"Obično skaču s morskog leda koji je visok jedan ili dva metra, no primjetio sam da se ova skupina kreće prema drugm mjestu. Pa sam dronom odletio tamo da vidim što se događa i shvatio da se gomilaju na rubu ogromne ledene litice od 15 metara", dodao je.

Bertiejev dron snimio je prizor u kojem pingvini vire s ruba litice i oklijevajući gledaju dolje u primamljivi ocean. Napokon je jedan neustrašivi pingvin preuzeo kontrolu i hrabro skočio u vodu ispod.

"Jedan po jedan počeli su skakati s ove ledene litice kako bi prvi put zaplivali u Južnom oceanu", rekao je Bertie.

"Ne mogu vjerovati da su to uhvatili na kameri", rekla je konzervatorska biologinja, Michelle LaRue.

Michelle je odlučila ostati puna nade i vjeruje da bi im sposobnost prilagodbe carskih pingvina mogla pomoći da se nose s klimatskim promjenama koje se događaju na Antratiku.

"Nevjerojatno su otporni", rekla je. "Postoje milionima godina; vidjeli su mnogo različitih promjena u svojoj okolini. Pitanje je koliko se brzo mogu nositi s promjenama koje se događaju", poručila je.